Çocuk bot Ve Çocuk Çizme

Çocuk bot ve çizme modelleri için kış aylarının olmazsa olmazı diyebiliriz. Kışlık bot ve çizme modelleri modelleri sayesinde çocuklarınızın ayakları hem sıcak hem de rahat olacak.

Bot seçiminin özellikle çocuklar için diğer ayakkabı seçimlerine göre daha zor ve özenli bir şekilde yapılması gerektiğini söylemek mümkün. Çocuk çizme veya çocuk bot modeli seçerken dayanıklı olması, hava koşullarından olumsuz etkilenmiyor olması, su geçirmiyor ve rüzgârdan etkilenmiyor olması oldukça önemlidir.

Her mevsim hareketlerinden ve dinamikliklerinden ödün vermeyen çocuklar kış aylarında da yorulmak nedir bilmezler. Oyunlar oynamak sokakta olmak isterler. Vücudun en çok üşüyen bölümü olan ayaklar için de özellikle çocuk modellerinde sıcacık olmaları büyük önem taşıyor diyebiliriz. Sıcacık olmalarının yanı sıra hareketli çocukların ayaklarına da zarar vermeyecek yumuşak ve hafif bot ve çizme modellerinden satın almak gerekiyor. Bunun nedeni çocukların ayaklarında buluşabilecek yaralanmalar zaman içerisinde; tırnak batması, mantar enfeksiyonu, ayakta su toplaması gibi hastalıklara sebep olabilir. Çocuklar yetişkinlere göre daha kolay bu hastalıklara sahip olabilirler bunun sebebinin ise küçük yaş gruplarının vücut dirençlerinin yetişkinlere göre daha düşük olabiliyor olabilmesinden dolayı kolay bir şekilde bu tür hastalıklara sahip olabiliyorlar. Çocukların derileri yetişkinlerin derilerine göre daha hassas ve vücutları çeşitli enfeksiyon ve hastalıklara daha müsait diyebiliriz. Bu yüzden rahat ve sağlıklı bir ayakkabı seçimi küçük yaştaki çocuklar ve gençler için oldukça önemli bir nokta olabilir. Bot ve çizme modelleri genel olarak diğer ayakkabılara oranla daha ağır modeller olarak bilinir ancak kaliteli bir bot veya çizme almak istediğiniz zaman o ayakkabının özellikle çocukla için olan modellerinde hafiflik ön planda olmalıdır.

Çocuğun yapısına ve hareketlerine göre esneyebilen ve nefes alan bir bot modeli sayesinde bütün kış hem çocuğunuzun sağlığını korur hem de onun rahat hissettiğinden emin olabilirsiniz.

Fazla ağır ve esnemeyen bot modelleri çocuğun yorulmasına sebep olabilir. Canını yakabilir. Nefes aldırmayan modeller gün içerisinde çok fazla terlemesine ve mantar oluşumuna sebep olabilir.

Çocuklar İçin Bot Veya Çizme Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Çocuklar için bot ve çizme seçerken temel olarak dikkat edilmesi şeyler yapımında kaliteli malzemelerin kullanılmış olması, ayakkabının hafif ve esneyebilen bir yapıda üretilmiş olması, cazip fiyatlı olması, her hava koşuluna uyum sağlaması, alt dış tabanında bulunan kaymaz bir taban olması olabilir. Bu kaymaz taban en zor hava koşullarında dahi çocuğunuzun ayak tabanının karlı havalarda dahi güvenle yere basmasına ve düşüp sakatlanmamasına yardımcı olacaktır.

Ayrıca çocuklar için bot modeli tercih ederken ayağa oturmasına ve hareketlerini kısıtlamamasına dikkat etmelisiniz bir model seçip beğendikten sonra çocuk bot veya çizmeyi denerken kış aylarında kullanabileceği kalın pamuklu çoraplarla denemelidir. Ayak botun içerisinde rahatça hareket edebilmelidir. Fakat büyük olmamadır. Waterproof bot ve çizmelerden veya Gore-tex teknolojisi kullanılmış hafif ürünlerden tercih edebilirsiniz. Ayakkabı iç tabanı ise sert olmamalı ve yumuşak malzemelerden üretilmiş olmalıdır iyi bir yastıklama sistemi olan ortopedik ayakkabılar çocuk botları için uygun tercih olabilir. Kış aylarında bile Tekem Spor ürünleri sayesinde çocuklarınız daima sıcak ve rahat hissedebilir diyebiliriz Tekem Sporda en kaliteli spor markaların en kaliteli çocuk ayakkabı çocuk bot ve çizmelerinin en son trend modellerini bir araya getiriyoruz. Her mevsim aynı sıcaklığı size yaşatıyoruz.

Çocuk Bot Ve Çocuk Çizme Modelleri

Çocuk bot ve çocuk çizmeler her yaştan çocuk için farklı modellerde üretilir ve sadece rahatlıkları ile değil aynı zamanda görüntüleri ile de çocukların beğenisini toplar. Çocuklar renkleri ve desenleri keşfettikten sonra sevdiği renklere desenlere, çizgi film karakterlerine daha fazla yönelmeye başlar ve markalar da bu beğeninin farkına varıp çocukların da seveceği ürünler üretmeyi önemli hale getirmişlerdir. Bot ve çizme modellerinde erkek çocukları için daha çok siyah botlar mavi botlar, kahverengi botlar, lacivert botlar gibi ürünler yer alırken; kız çocuklar için ise pembe botlar, beyaz botlar, kırmızı botlar, rengârenk çizmeler daha çok tercih edilir hale gelmişlerdir. Aslında bütün çocuklar cıvıl cıvıl renkte bot ve çizme modellerinden istediklerini seçebilirler, kış mevsimlerinde bile cıvıl cıvıl görünebilirler.

Çizme modelleri ise daha çok kız çocuklarının tercih ettiği botlardan daha uzun modellerdir demek mümkün. Bot modellerinin ise kendi içinde uzun ve kısa olan modelleri mevcuttur erkek çocukları için ise uzun bot modelleri soğuk kış aylarında oldukça fazla tercih edilen modellerdir. Çizme modelleri çocuklar için ister kürklü ister fermuarlı, ister bağcıklı olarak üretilebilir. Bileğinde kemer veya toka detayı olan çizme modelleri ise sıklıkla tercih edilir. Çizme tercih ederken siyah çizme modelleri kürklü çizme modelleri ise çokça tercih edilir diyebiliriz.

Bot modellerinde ise yine fermuarlı modeller göze çarpar giyim kolaylığı sayesinde bant detaylı botlar şık ve pratik bir tercih olarak da göze çarpar diyebiliriz. Hem de kış aylarında bile enerjilerini kaybetmeyen çocuklar için iyi bir tercihtir denilebilir.

Giyim kolaylığı sayesinde öne çıkan ve bağcıklı model görünümünden ödün vermeyen bir tasarım olan hem fermuar hem de bağcığı bulunan modeller sayesinde herhangi bir giyim zorluğu yaşanmaz, üstelik bağcıkları sürekli olarak bağlamaya gerek kalmaz. Fermuarlar sayesinde botlar kolaylık ile giyip çıkartılabilir pratik ve iyi görünümlü bir tercih olarak da en sık tercih edilen bot modelleri arasında yer alır.

Hem erkek hem de kız çocuklarının ilgisini çekebilecek şekillerde ve modellerde pek çok farklı şekilde üretilen çocuk bot modelleri ve çocuk çizme modelleri sayesinde ister yağmurlu havalara uygun botları ister karlı havalara uygun kar botlarını rahatlık ile sitemizde bulabilir hızlıca kış alışverişinizi yapabilirsiniz. Hem de çocuklarınızın her yerde rahatça spor bot ve çizmeleri kullanmasını sağlayabilirsiniz.

Doğal materyaller kullanılarak üretilmiş botlar sayesinde çocuğunuzun ayağı hem daha sağlıklı olacaktır hem de doğal materyaller diğer ayakkabı malzemelerine oranla daha kaliteli ürünler olarak görebileceğimiz malzemeler olduğu için daha dayanıklı bot ve çizmeler satın almış olacaksınız diyerek yanılmayız.

Tekem Spor`da Çocuk Bot Ve Çizme Rahatlığı

Tekem spor sayesinde istediğin model ve pek çok renk seçeneği arasından hem sizi mutlu edecek hem de çocuğunuzun en çok beğeneceği modelleri güven ile bulup tercih edebilirisiniz. Geniş beden aralığı sayesinde çocuğunuza tam olarak uyacak bedeni bulabilir. Mavi pembe kırmızı kahverengi bej gri Lacivert ve daha birçok renk arasından istediğiniz rengi seçebilirsiniz.

En sevilen spor markalar ve en çok tercih edilen modeller istediğiniz anda bir tık uzağınızda

Hem de tekem sporun çeşitli ödeme kolaylıklarından kargo avantajlarından istediğiniz gibi Aylanıp indirimler ve cazip fiyatları sayesinde güven ile ve kolaylıkla alışverişinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Çerez Kullanımı

Bu sitede size daha iyi bir deneyim sunabilmek adına, bu sayfayı ziyaretinizle ilgili bilgileri toplamak amaçlı çerezler kullanılmaktadır.