20300N NVMT
₺849,00 KDV Dahil
302666N BKMT
₺699,00 KDV Dahil
36518434
₺499,91 KDV Dahil
₺599,90 KDV Dahil
302656N BKLV
₺1.039,00 KDV Dahil
400106L BKRD
₺999,00 KDV Dahil
403806L CBLM
₺1.349,00 KDV Dahil
98151N CCOR
₺789,00 KDV Dahil
36518334
₺649,90 KDV Dahil
385510-01
₺840,00 KDV Dahil
₺1.000,00 KDV Dahil
%16 İndirim
%16İndirim
Ücretsiz Kargo
403801L GYNV
₺979,00 KDV Dahil
400137N LMBK
₺824,25 KDV Dahil
₺1.099,00 KDV Dahil
%25 İndirim
%25İndirim
Ücretsiz Kargo
400016N NVOR
₺636,75 KDV Dahil
₺849,00 KDV Dahil
%25 İndirim
%25İndirim
Ücretsiz Kargo
400016N BBLM
₺849,00 KDV Dahil
314788N GYSL
₺621,75 KDV Dahil
₺829,00 KDV Dahil
%25 İndirim
%25İndirim
Ücretsiz Kargo
302754N BLTQ
₺999,00 KDV Dahil
302472L BBLP
₺949,00 KDV Dahil
302321N BKMT
₺674,25 KDV Dahil
₺899,00 KDV Dahil
%25 İndirim
%25İndirim
Ücretsiz Kargo
302314N TQMT
₺749,25 KDV Dahil
₺999,00 KDV Dahil
%25 İndirim
%25İndirim
Ücretsiz Kargo
20203N PRMT
₺621,75 KDV Dahil
₺829,00 KDV Dahil
%25 İndirim
%25İndirim
Ücretsiz Kargo
2S22A-306
₺269,90 KDV Dahil
2C95F-107
₺299,90 KDV Dahil
2C62L-494
₺299,90 KDV Dahil
2C62L-403
₺299,90 KDV Dahil

Çocuk Günlük Spor Ayakkabı

Çocuk giyiminde de erkek ve kadın giyiminde olduğu kadar pek çok farklı çeşit bulunur.

Çocuk giyim Ürünleri çocuklara uyum sağlayacak şekillerde üretilir. Biliyorsunuz ki çocuklar daima heyecanlı dinamik enerjisi asla bitmeyen insanlardır. Çocuklar hoplamayı zıplamayı her an oyun oynamayı fazlaca severler. Çocuklara her tarzda ürününün yakıştığı söylemek ise yanılmayız. İster şık görünümlü ürünler sayesinde çocuklarınızı daha şirin ve şık gösterebilir, ister spor ürünler sayesinde hem rahat hem de modern bir görünüm elde edebilirsiniz.

Çocukların hareketli yapısına uygun olması için daha çok rahat bir günlük giyim tarzı tercih edilir. Giysileri ve ayakkabılarında en çok spor tarz tercih edilen çocuklar gün içerisinde rahat hisseder. Çocukların ve gençlerin rahatlığını ve sağlığını korumak için en dikkatli tercih edilmesi gereken ürünlerden biri ise ayakkabılardır.

Spor ayakkabılar çocuklara hem en çok yakışan ürünlerden biridir hem de günlük sor ayakkabı modelleri sayesinde çocukların ayak bacak ve bel sağlığı küçük yaştan itibaren korunur demek ile yanılmayız.

Spor ayakkabı seçimi yaparken çocukların daha eğlenceli hissetmesi için farklı spor markaları onlara özel olarak ışıklı ayakkabılar, renkli spor ayakkabılar, çizgi film karakterli spor ay6akkabılar üretmişlerdir. Bu çocukların dikkatini çeken modeller sayesinde onların beğenisini kazanmak ve ilgisini çekmek markalardan tarafından oldukça kolaylaşmıştır.

Giyim kolaylığı açısından çocuklar için cırt cırtlı modeller aileler tarafından sıklıkla tercih edilir demek mümkün. İster sadece cırt cırt detaylı ister hem cırt cırtlı hem de bağcıklı modeller tercih edilebilir. Zevke veya çocuğun o gün içerisindeki giyim tarzına uygun olarak cırt cırt veya bağcığı olmayan spor ayakkabılar veya sadece bağcıklı çocuk spor ayakkabıları da tercih edilen modellerdir. Yine de asla eskimeyecek ve herkesin her zaman seveceği ışıklı spor ayakkabılar her dönem çocukların ilgisini ve sevgisini çekecektir diyerek yanılmayız.

Spor ayakkabıların çocukların beğenisini ve ilgisini çekmesinin yanı sıra çocuklara uygun rahatlık da sağlayabiliyor olması gerekir diyebiliriz. Çocuklar için doğru spor ayakkabı seçimi küçük yaşlardan itibaren doğru bir ayak yapısı oluşturulmasında ve ayak sağlığının korunmasında oldukça önemlidir. Peki, çocuklar için doğru ayakkabı tercihi nasıl yapılır?

Çocuklar İçin Doğru Günlük Spor Ayakkabı Tercihi Nasıl Yapılır?

Çocuklar ayakkabı seçerlerken nasıl seçileceği veya ayağın nasıl rahat edeceğini yaşları itibari ile anlayamayabilirler. Aileler ayakkabı seçimi yaparken çocukların ‘’bu güzelmiş’’ sözünden çok ayakkabı içindeki ayağın rahat edip etmediğini kendileri anlamaları gerekebilir. Bunun için birkaç ipucu verebiliriz.

Günlük kullanacağı spor ayakkabı çocuğun ayağını sıkmamalı veya bol olmamalıdır. Ayak ayakkabının içerisinde rahatça hareket edebilmelidir. Uygun boşluğun ayakkabı ucu ve parmak arasında kalan 1 cm’ye yakın boşluk olduğunu söylemek mümkün.

Çocuklar için tercih edilen spor ayakkabılarda bir diğer önemli husus ise ayakkabının esnek bir yapıda olması gerektiğidir. Ayakkabı çocuğun hareketlerine uyum sağlamalıdır. Esnek bir spor ayakkabı sayesinde çocuk daha az yorulur ve oyun oynarken sakatlanma riski oldukça düşer. 

Çocuklar için ayakkabı tercihi yaparken kaliteli malzeme tercih edilmesi gerektiğini söyleyebiliriz kaliteli malzeme tercih edilen ayakkabılar hem yumuşak olur hem de hafiflikleri sayesinde sürekli hareket hallinde olan çocukları çok fazla yormaz. Alt tabanı çocuğun ayak yapısını destekleyecek şekilde ortopedik olarak seçilebilir. Yumuşak tabanlı olan ayakkabılar hassas ayaklara sahip olan çocukların kolayca yorulmasını önleyecek ve gün içinde uzun kullanımlarda yaralanmaların önüne geçecektir.

Üst malzeme olarak nefes aldıran bir malzeme kullanılması gerektiğini söyleyebiliriz. Bu sayede çocukların ayakları gün içerisinde terleme yapmaz ve Fazladan bakteri üretmez küçük yaşlarda oluşabilecek mantar ve benzeri sorunların önüne nefes aldıran bir ayakkabı materyali kullanılmış ayakkabı ile geçilebilir.

Çocuğun ayak yapısında herhangi bir sorun varsa kesinlikle hekim ile görüşülüp uygun bir ayakkabı tabanı yaptırılması ve spor ayakkabı içerisine yerleştirilmesi de önerilir. Bu özellikle yeni ayakkabı kullanmaya başlayan çocuklarda kullanılan bir yöntemdir ve ayak durusunun düzelmesine katkıda bulunabilir.

Çocuklara ayakkabı seçerken bir numara büyük seçmek çocukların sakatlanma ihtimalini arttıracak durumlardan biridir. Hem de çocuk sağlığın ve ayak duruşunu zaman içerisinde kötü etkileyebilir. Bu yüzden bir numara büyük ayakkabı tercihi doğru bir tercih değildir demek mümkün.

Çocuklar için ayakkabı seçimi yapılırken yüksek topuklu ayakkabılardan veya tamamen düztaban ayakkabılardan uzak durulması gerektiğini söyleyebiliriz. Çocuklar için tercih edilen maksimum topuk boyu 2,5 cm olabilir. Fazla düztaban ayakkabılar çocuklar için yanlış bir duruş ve yanlış bir yere basma şekli oluştururken fazla yüksek topuklu ayakkabılar çocuğun parmaklarını sıkıştırabilir. Çocuğa rahatsız hissettirebilir ve çeşitli sağlık problemleri oluşabilir.

Çocuklar için ayakkabı tercihi yaparken sivri burun ayakkabılar değil yuvarlak burunlu ayakkabılar tercih edilmesi gerektiğini söyleyebiliriz. Tırnaklar her zaman düzgün kesilmiş olmalıdır. Ayakkabıların iç kısımları da dış Kısımları da sürekli temizlenmelidir. Bunlar için ayak sağlığını destekleyebilecek önemli ayrıntılardır diyebiliriz.

Yanlış ayakkabı tercihi sonucunda çocuklarda ortaya çıkabilecek sağlık sorunları nelerdir?

Yanlış ayakkabı tercihinde daha önce bahsettiğimiz bakteri oluşumu kaynaklı mantar enfeksiyonu dışında diğer problemler tırnak batması, başparmak eğriliği çekiç parmak oluşumu, nasır problemi gibi diğer problemleri de beraberinde getirir denilebilir. Ayak parmaklarındaki tırnaklar ise düz değil yuvarlak bir biçimde kesilebilir.

En çok tartışılan konulardan bir diğeri ise çocuklar için kaç yaşında ayakkabı giydirilmeye başlanması gerektiği ile ilgilidir.

12. aya kadar genellikle bir ayakkabı kullanımı çocuklar için önerilmez çocuk yere basmaya başladığı zaman ise rahat ve hafif ayakkabılar ile yavaş yavaş ayakkabı ile yürümeyi öğrenmeye başlayabilir. Çocukta herhangi bir yere basma sorunu varsa bunu bir hekim yardımı alarak en erken Vakitte tedavisi sağlanmalıdır diyebiliriz. Herhangi bir spor ayakkabı ayak duruşundaki bozukluğu tedavi edemeyebilir. Çocuğun ayakkabıya hazır olma vakti ise yere düzgün bir şekilde çıplak ayaklı veya çorapla basabildiği vakittir demek mümkün. Gün içerisinde bütün gün ayakkabı giydirmek yerine çocuğa yavaş yavaş ayakkabı alıştırmaları yapılabilir. Ayakkabı giydirilen vakit gün içerisinde zaman olarak kademeli bir biçimde artış gösterebilir demek mümkün.

En Kaliteli Markalar Ve En cazip Fiyatlar ile Çocuk günlük Spor Ayakkabı

Çocuk günlük spor ayakkabıları pek çok marka eşliğinde tekem Sporda kolaylıkla bulabilirsiniz. En iyi Çocuk spor ayakkabıları sayesinde çocuklar ve gençler için değişik tasarımlı rahat ve kullanışlı spor ayakkabıları Tekem Spor ’da sizler için bir araya getirdik. Pek çok farklı spor makasından en çok tercih edilen ve en trend olan Adidas çocuk spor ayakkabı modellerini, Puma çocuk spor ayakkabı modellerini, Nike çocuk spor ayakkabı modelleri, Skechers çocuk spor ayakkabı modellerini, Lumberjack çocuk spor ayakkabı modellerini bir ayaya getirdik. En kaliteli ürünleri en cazip fiyatlar sayesinde Tekem Spordan güvenle satın alabilirsiniz İster şeritli ister logo spor ayakkabı modelleri ile ister beyaz spor ayakkabı ister siyah spor ayakkabı veya çocuğunuzun tarzını yansıtacak pek çok farklı renk ve modelden istediğinizi seçebilirsiniz.

Çerez Kullanımı

Bu sitede size daha iyi bir deneyim sunabilmek adına, bu sayfayı ziyaretinizle ilgili bilgileri toplamak amaçlı çerezler kullanılmaktadır.