ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

Dambıllar Ve Ağırlık Setleri

Fitness sporu hem vücut ağırlığı serbest ağırlıklar ve farklı spor aletleri kullanılarak yapılabilen bir spordur. Fitness ile ilgileniyorsanız pek çok farklı ekipmana ihtiyaç duyarsınız ağılıklar ve dambıl setleri de bu ekipman çeşitleri içerisinde önemli bir yer tutuyor demek mümkün.

Vücudunuzun daha hızlı bir şekilde form kazanması ve kişi fiziksel olarak güçlenebilmek adına bu ekipmanlara ihtiyaç duyar. Fitness için ağırlıklar vazgeçilmez ekipman parçalarıdır. Size uygun olarak öncelikle hafif ağırlıklar ile spor yapmaya başlamalı daha sonrasında gücünüz arttıkça ağırlıkları da arttırmanız gerekir doğru bir ağırlık tercihi yapmak sporcular için oldukça önemlidir. Fazla hafif ağırlıklarının kas gelişimi için pek faydası yokken fazla ağır olan ekipmanlar ise kişinin sakatlanmasına yol açabilir. Bu yüzden en doğru ağırlık seçimini yapıktan sonra kademeli olarak ağırlık arttırmak ve kas gelişimi ve kas korunması konusunda büyük bir önem taşır. Aletler kullanılarak veya serbest ağırlıklar ile pek çok farklı spor hareketini rahatlık ile gerçekleştirirken kendine uygun olan serbest ağırlığı veya fitness aletini ve buygun olan fitness ekipmanları içerisinden tercih edebilirsiniz

Artık sadece salonlar için değil evde de kullanılan bu ekipmanlar ile eviniz içerisinde kendinize vakit ayırarak rahatlık ile günlük sporunuzu gerçekleştirebilir, en yüksek performansı kendinize sağlayabilirsiniz. Doğru bir egzersiz programı ve çalışma şekli ile evinizde de spor salonlarındaki kadar verimli bir antrenman gerçekleştirebilir ve uygun bir beslenme ile antrenmanlarınızı destekleyebilirsiniz.

Vücut geliştirmek için kullanılan ağırlıklar serbest ağrılıklar sehpalar ve makineler olarak 3 temel gruba ayrılır diyebiliriz. Bu alet ve ağırlıkları kullanırken uygun fitness eldivenleri modellerinden kullanmak  dambıllar ve ağırlık setleri kullanımında  daha yüksek performans sağlamanıza yardımcı olurken hareketleri doğru yapma konusunda da destek sağlayabilen ürünlerdendir.

Fitness sporunda kullanılan pek çok farklı alet ve bu aletlerin vücutta çalıştırdıkları bölgelerin de birbirinden farklılık gösterdiklerini söylemek mümkündür. İster kondisyon aletlerinden koşu bandı bisiklet e eliptik bisikletler kalp ritminizi hızlandırarak yağ yakımına yardımcı olurken aynı zamanda kısa süre içerisinde daha ince bir vücuda kavuşmanıza da yardımcı oluyor demek mümkün.  Formunuzu koruyabilir ve uygun bir kardiyo antrenmanı sağlayabilirsiniz diğer bölgeler için ise vücudunuzda hangi bölgeyi çalıştırmak istediğinize yönelik olarak pek çok farklı spor aleti tercihi bulunuyor.

Fitness İçin Kullanılabilen Ağırlık Ekipmanları Nelerdir?

 Serbest Ağırlıklar: Serbest ağırlıklar sayesinde aletler le alabileceğiniz spor verimini evinizde de sağlayabilirsiniz. Serbest ağırlık ekipmanlarının içerisinde: dambıllar, halterler, ağırlık plakaları bulunuyor bu aletler sayesinde kas gelişimiz için fayda sağlayabilir. Vücut geliştirme serbest ağırlıklar yardımı ile desteklenebilir.

Ev içerisinde en çok tercih edilen serbest ağırlıklardan biri olan dambıl aletleri sayesinde vücut geliştirmenizi gerçekleştirebilirsiniz. Dambıllar aynı zamanda kısa halterler olarak da anılan spor aletleridir Halterler4 daha çok salonlarda kullanılırken farklı ağırlık barı uzunluklarına sahip hafif veya çok daha ağır plakalar ile kullanılabiliyor. Özellikle yüksek ağırlık kaldıranlar için halterler çok uygun aynı zamanda spor müsabakalarında da halterler kullanılabilir.  Dambıl uzunlukları genel itibari ile 25-40 cm aralığında uzunluk boylarında üretilebiliyor. Ağırlık seçeneği çok farklı olabilen ve çok farklı ağırlıkta üretilebilen dambılları ister tek tek isterseniz ise farklı ağırlıklardan oluşan setler halinde satın alabilirsiniz.  Dambıllar halterlere göre daha hafif olarak üretilirler ve ağırlıklar 0,5 kg ’den başlayabilir özellikle kadın sporcular küçük ağırlıklıları daha sık bir şekilde tercih ederler. Yapı itibari ile yumuşak olan bu çeşitleri kullanması da oldukça rahattır ve sorucunun sakatlanma riskini düşürecek şekilde bir ağırlık olarak tasarlanmışlardır. Yüksek ağırlıklarda ise yapı olan tutma yerleri metallerden oluşabilir bu hem kullanacağınız ağırlığı kalitesi hem de uzun süre kullanılması ve dambılın dayanıklılığı acısından oldukça önemlidir demek mümkün

 Mekik Sehpası: özellikle karın bölgesini geliştirmek isteyen spor severler için olmazsa olmaz ekipman ürünlerinden biri olduğu söylenilebilir. Doğru bir karın egzersizi yapabilmek ve yüksek performans sağlayabilmek için mekik sehpasının en önemli aletlerden biri olduğunu söylememiz mümkündür. Genellikle hareket esnasında sporcuya konfor sağlayabilmek adına sporcunun ayaklarını geçirerek kaymasını engelleyecek bölümleri vardı mekik sehpalarını ister alt karın ister üst karın isterseniz ise karın bölgenizin yan kısımlarını çalıştırmak için rahatlık ile kullanabilirsiniz.

Ağırlık sehpası: Ağırlık sehpaları serbest ağılıklar eşliğinde pek çok hareketi yapabilmek adına fayda sağlar ağırlık sehpaları sayesinde daha yüksek bir performansı gösterebilirsiniz ağırlık sehpaları sayesinde dambıl ve halter kullanarak pek çok farklı spor hareketini gerçekleştirmeniz de mümkündür.

İstasyonlar: İstasyonlar pek çok farklı şekillerde bulunabilir ve ister küçük ister büyük kas gruplarını çalıştırmanıza olanak sağlarlar.

Bunun dışında ev içerinde spor gerçekleştirirken yüksek veya düşük dirençlere sahip direnç bantları sayesinde de vücudunuzun istediğiniz bölgesini çalıştırabilirsiniz. Direnç bantlarının hem kullanım çeşitliliği fazladır hem de kullanıcı direnç banları sayesinde uygun kullanım yöntemleri ile tüm vücutlarını çalıştırabilirler.

Fitness ile vücut ağırlığı ile yapılan hareketlere uyum sağlayan aynı zamanda yoga pilates jimnastik yaparken de tercih edilen jimnastik topları ise hem kadın hem dee erkek sporcular tarafından sıklıkla tercih edilebilirken biridir. Bu ürünler sayesinde egzersizlerinizi rahatça desteklemeniz mümkündür diyebiliriz pek çok farklı esneme hareketini ve spor hareketini yaparken rahatlıkla kullanabilir ve kendinize daha yüksek bir performansı egzersiz topları sayesinde sağlayabilirsiniz. Egzersiz yaparken vücut geliştirmeye vücut esnetmeye ve formda tutmaya fayda sağlar ve istediğiniz kas gruplarını kolayca pilates topları sayesinde çalıştırabilirsiniz. Aynı zamanda sporcu kendine iti bir denge oluşturmak için de jimnastik toplarından faydalanabilir. Sporcunun iyi bir dengeye sahip olması hareketlerin doğru yapılması hareketlerden verimin alınması için oldu önemlidir denge kabiliyeti düzgün bir duruş sağlandıkça düzelecektir.

Fitness aletlerinden en iyi performansı sağlayabilmeniz için uygun fitness aletlerini doğru hareketler ile kullanmanız önemlidir. yanlış hareketler sonrasında sakatlanma ve incinme riski oldukça yüksektir. İstediğiniz antrenmana göre ve nasıl spor yapmak istediğinize göre uygun bir spor aleti seçmek amacınıza en kısa süre içerisinde yağ yakımı gerçekleştirmenizi sağlayacaktır demek mümkün. Spor aletlerinde amaç kalori yakımını hızlandırmak ve daha kısa süre içerisinde daha fazla enerji harcanmasına yardımcı olmaktır. Aynı zamanda kas gelişimi için farklı ağırlıklar dambıllar kullanıldığında çok daha hızlı bir vücut geliştirme sağlayabilirsiniz. Dambıllar ve diğer ağırlık setlerinden size uygun olanını tekem Tekem Spor sitesinde ve Tekem Spor mağazalarından kolaylık ile satın alabilir kısa süre içerisinde istediğiniz forma kavuşabilişiniz.

Ağırlık Seti Markaları Ve Fiyatları

Tekem sporda fitness ekipmanları içerisinden en çök tercih edilen ürünleri farklı fiyatlar5da bulabilirsiniz. En kaliteli spor markalarının ekipmanlarını dambılların ağırlık setlerini ve jimnastik toplarını sitemiz üzerinden cazip fiyatlarla bulabilirsiniz. Çeşitli ödeme imkanları ve kargo avantajlarından faydalanabilir. Özel indirimler sayesinde en iyi fiyatlar ile fitness ekipmanlarına sahip olabilirsiniz.

Çerez Kullanımı

Bu sitede size daha iyi bir deneyim sunabilmek adına, bu sayfayı ziyaretinizle ilgili bilgileri toplamak amaçlı çerezler kullanılmaktadır.