ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

Dizlik & Tekmelik

Futbol dünya çapında sevilerek oynanan spor dallarından biridir. Hem kadınların hem de erkeklerin tercih ettiği bu spor çok da eğlencelidir. Hareketli bir spor olması açık havada oynanıyor olması futbol sporunun özelliklerindendir. Futbol oynarken seçilen spor kıyafetlerine ve futbol ayakkabılarına daima dikkat edilmesi ve uygun bir biçimde seçilmesi gerekir. Futbol ekipmanları ise futbol için önemli bir yer tutar demek mümkün. Futbol sporunda kullanılan ekipmanlar sayesinde Daha iyi bir oyun çıkartırken aynı zamanda sakatlanma riskini de en aza indirebilirsiniz. Futbol için tercih edilen ekipmanlardan biri ise futbol dizlikleridir. Futbol dizlikleri Sporcunun diz kısmını tamamen sarar ve korur. Dizler bacaklarda bulunan sakatlanma riski en yüksek bölümlerdendir diyebiliriz. Dizlikler en az uygun futbol ayakkabıları kadar önemli futbol ekipmanlarından biridir.

Futbol tekmelik & dizliklerinde bulanan modelleri hem amatör hem de profesyonel futbolcular farklı beden seçenekleri ile kendisine uygun olarak tercih eder. Spor yaparken sağlığın korunması adına büyük önem taşıyan dizlik & tekmelik modellerinden kendinize uygun olanı rahatça tercih edebilir, iyi bir futbol performansının keyfini çıkartabilirsiniz.

Futbol Tekmeliği Nasıl Olmalıdır?

Sert darbelere ve sakatlanmalara karşı korunmada etkin bir role sahip olan tekmelikler özel bantlara sahip olarak üretilmiş ve kaliteli, dayanıklı materyallerden oluşmuş olmalıdır. Diz bölgesi için tam bir koruma sağlayan futbol dizlik modellerinin iç kısmında cildin rahatsız olmaması adına yumuşak bir ped bölümü de bulunabiliyor. Dizlik modelleri genellikle spor çoraplarının alt kısmında kalıyor yani çorap içerisine yerleştiriliyor fakat başka şekillerde de kullanımı mevcut dememiz mümkün.

Tekmelik modellerinin özellikle dayanıklı plastiklerden üretilmiş olması gerektiğini söyleyebiliriz. Bu plastikler sayesinde en sert darbelere karşın yüksek bir koruma elde edebilirsiniz. Spor yaparken güvenliğinizi en yüksek biçimde sağlayabilir vücudunuzu koruyabilirsiniz.

Farklı modellerde futbol tekmeliği veya dizliği bulmanızın mümkün olduğunu söyleyebiliriz bilekli tekmelik modellerinden veya bilek kısmı bulunmayan tekmelik modellerinden size uygun olanını tercih edebilirsiniz. Özelliklerinden bahsedecek olursak; bilekli tekmeliklerde dizliğin alt tarafından topuğa kadar uzanabilecek yapıda özel bir kumaş türü bulunur bu kumaş türü sayesinde bilekleri için de esnek bir koruma sağlanır ve ayak bilekleri için de bilekli dizlik modelleri ile ekstra bir koruma sağlanır.

Bilekliği bulunmayan tekmelik modellerinde ise ayak bilekleri için ekstra bir korunma sağlanmaz bilekli tekmelik modellerine göre daha kısa bir yapıda bulunan bu modeller futbol tozluklarının altına yerleştirilerek kullanılır.

Tekmelikler hareket kabiliyetini etkilemeyecek şekillerde oluşturulmuştur. Sporcunun performansını etkilemeyecek sporcu performansını arıttıracak esnekliğe sahip bir iç yapı ile üretilmişlerdir.

Futbol Tekmeliği & Dizliği Nasıl Takılır?

Uyluk kemiklerini tendon bağlarının korunmasını sağlayan dizlik modellerini doğru bir şekilde takmak oldukça önemlidir. Pek çok farklı bedeni bulunan tekmelik modellerinden kendinize uygun olan bedeni tercih etmelisiniz. Tekem Sporda XS, S, M, L, XL, XXL beden tekmelikler arasından size uygun olan bedeni tercih ederken büyük boy veya küçük boy seçenekleri arasından da tercih yapmaz gerekiyor. 8-12 yaş grubu arasında olan futbol oyuncuları daha çok küçük boy tekmelikleri tercih ediyor demek mümkünü.

Hem halı sahada hem de çim sabaha ister amatör ister profesyonel bir sporcu olun futbolcu tekmeliklerini kullanmanız öneriliyor.

Tekmelikler vücutta alt baldır kısmı için veya dizler için uygun oluyor genelde ayarlanabilir esnek kemer yardımı ile vücuda tam uyum göstermesi sağlanıyor. Sadece diz kapağının korunmasına yardımcı olan dizlik modelleri ise dize tam bir koruma sağlıyor ve daha güvenli bir oyun çıkartmanıza yardımcı oluyor demek mümkün.

Futbol müsabakalarında ister amatör ister profesyonel müsabakalar olsun tekmelik kullanımı oyun yasalarında maddeler halinde zorunlu hale getirilmiştir. 

Tekmelik Satın Alınırken Nelere dikkat Edilmeli?

Tekmelik satın alırken dikkat etmeniz gereken birkaç önemli husustan bahsedebiliriz. Bu sayede daha iyi bir performans göstermeniz sağlanabilir. Tekmelik boyutlarından küçük olanlar 8-12 yaş grubu aralığında daha çok tercih ediliyor olsa da tekmelik tercih ederken boyunuza uygun bir boyu seçeneği yapmanız oldukça önemlidir. Seçtiğiniz dizlik veya tekmelik modelinin futbol topu kontrolünü zorlaştırmaması gerektiğini söyleyebiliriz.

Tekmeliklerin yapışkan bantlı olan modellerinin kullanımı ve giyimi oldukça pratiktir demek mümkün küçük yaş grupları için yapışkan bantlarını giyim kolaylığı yüzünden kolaylıkla tercih edebilirsiniz. Kendiniz için tercih edeceğiniz modellerde ise ister yapışkan bantlı pratik modelleri isterseniz farklı tekmelik ve dizlik modellerini tercih edebilirsiniz. Tekmelikleri alırken uygun tozluk veya çoraplar eşliğinde denemeniz önerilir kullanım sırasında da birlikte kullanacağınız tozluk ve çoraplar sayesine daha rahat hissedebilir ve daha yüksek bir spor performansı sergileyebilirsiniz.

Sadece günlük hayatta değil spor yaparken de iyi bir görünüme sahip olmak istemek normal kullanacağınız futbol kıyafetlerine uygun renklerde tekmelik ve dizlik modellerden tercih edebilirsiniz. Siyah renk dizlikler her kıyafete uyum sağlaması ve kolay kirli bir görünüm sağlaması ile dikkat çekiyor ve diğer koyu renk dizlik ve tekmelik modelleri de siyah modellerin dışında sıkça tercih ediliyor. Bunun dışında size ayrı bir hava katan ve daima iyi ve temiz bir görünüm sağlayan beyaz izlik ve tekmelik modelleri de oldukça sık kullanılıyor ve istediğiniz renk tozluk veya çoraplar ile kolayca uyum sağlıyor demek mümkün.

Tekmeliğinizi satın alırken özellikle bilekli modellerden tercih edecekseniz futbol ayakkabılarınız ile uyum sağlamasına özen göstermeniz öneriliyor alt tarafı topuk kısmına geçirilen bilekli tekmeliklerin ayakkabı ile uyum sağlaması performansınızı tam olarak göstermenize yardımcı oluyor.

Dizlikler ve tekmelikler ile eğer geçmişte yaşadığınız bir sakatlık durumu mevcut ise kas bandı kullanmanız hasarlı bölgenin daha fazla hasar görmesini engelleyebilir.

Dizlikler ve tekmelikler en önemli ekipman parçalarından biridir fakat bunların yanında diğer ekipman ürünlerini de size uyacak şekillerde kullanmanız ve spor yaparken tam bir ekipman uygun bir giyim ve doğru ayakkabı tercihi ile hem daha iyi bir oyun çıkartacağınızı hem de sakatlanma riskinizin en aza ineceğini unutmayın.  Futbolda kaleciler için üretilmiş olan özel eldivenler de en az dizlikler kadar önemlidir ve daha iyi bir top tutuşu imkanını sağlar

Dizlik Ve tekmelik Markaları Ve Fiyatları Nelerdir?

Pek çok spor markasının ürettiği dizlik ve tekmelikle sayesinde hem iyi hem de güvenli bir spor performansı gösterebilirsiniz. İster puma isterseniz farklı kaliteli spor markaların ürünlerine  farklı spor ekipman ürünlerine Tekem Spor üzerinden kolaylıkla ulaşabilir hızlı ve güvenilir bir alışverişin tadını çıkartabilirsiniz. Tekmelik fiyatları belirlenirken bulunan özellikler kullanılan malzeme ve dış yapısı etkili oluyor. Kaliteli malzemeden üretilen tekmelik ve dizliklerin uzun süre kullanılabilir ve dayanıklı materyallerden üretilmiş olmasına dikkat etmek gerekir. Pek çok farklı ve cazip fiyatlarda dizlik ve tekmeliklere sahip olabilirsiniz.

Çerez Kullanımı

Bu sitede size daha iyi bir deneyim sunabilmek adına, bu sayfayı ziyaretinizle ilgili bilgileri toplamak amaçlı çerezler kullanılmaktadır.