376646-08
₺1.085,91 KDV Dahil
₺2.000,00 KDV Dahil
%46 İndirim
%46İndirim
Ücretsiz Kargo
376646-01
₺1.108,75 KDV Dahil
₺2.000,00 KDV Dahil
%45 İndirim
%45İndirim
Ücretsiz Kargo
376582-01
₺959,83 KDV Dahil
₺2.300,00 KDV Dahil
%58 İndirim
%58İndirim
Ücretsiz Kargo
37644201
₺2.510,00 KDV Dahil
₺2.800,00 KDV Dahil
%10 İndirim
%10İndirim
Ücretsiz Kargo

Basketbol Ayakkabıları

Basketbol ayakkabılar basketbol ile uğraşanlar için üretilmiş özel spor ayakkabılardır.

Basketbol sporundan bahsedecek olursak; Basketbol el ile oynan bir spor dalıdır. Karşılıklı 2 takım halinde oynanan bu oyunda amaç daha yüksek skor elde etmektir. Beşer kişilik takımlardan oluşan 2 grup bu oyunu oynar. Basketbol sporunda hem rekabet, hem de yardımlaşma ve takım halinde çalışabilmek önemlidir. Basketbol sporunun geçmişi 1891 yılına dayanır.

Basketbol oyunu kapalı salonlarda oynanan bir oyundur bu yüzden basketbol ayakkabıları da genelde kapalı salonlara uygun olarak üretilir diyebiliriz.

Basketbol hem keyifli hem de kadınlarında erkeklerin de severek izlediği veya oynadığı dünyada en popüler spor dallarından biridir.

Basketbol oynarken sürekli hakaret halinde oyuncular için en önemli şeylerden biri rahat hareket etmek hızlı olabilmek bilek sakatlıklarının önüne geçen basketbol ayakkabılarına sahip olabilmek.

Doğru Basketbol Ayakkabısı Nasıl Seçilir?

Doğru basketbol ayakkabısını bulabilmek için kişinin ayak yapısına uygun bir basketbol ayakkabısı bulabilmek her şeyden önce gelir. Ayak yapıları kişiden kişiye değişiklik gösterebileceği için Basketbol ayakkabıları için de herkes için tek doğru ayakkabı vardır demek yanlış olur pek çok markanın ürettiği farklı tarzda ve modellerde spor ayakkabılar mevcuttur.

İyi bir basketbol ayakkabısı seçimi için birkaç kriter vardır sıralayacağımız kriterleri baz alarak kendiniz için uygun spor ayakkabıyı sitemizden kolaylıkla sipariş verebilirsiniz.

Basketbol ayakkabılarının bilek yükseklik oranı hangi mevkide oynadığınıza göre farklı olan bir bilek boyu seçebilirsiniz. Guardlar için bilek boyu kısa olan ayakkabılar önerilir bunun nedeni; Bilek boyu kısa olan basketbol ayakkabıları yüksek hız ve performans sağlayarak bütün kontrolü basketbol oyuncusuna bırakır.  Guard oyuncular için önemli olan şeyin dinamik olmak ve pozisyonlarda hızlı hareket edebilmek olduğunu düşünürsen onlar için doğru ayakkabı seçiminin kısa bilekliler olduğunu rahatlık ile söyleyebiliriz.

Bilek boyu orta olan basketbol ayakkabılarını genellikle oyunda pozisyonu tam olarak belirlenemeyen sporcular tercih eder bu oyuncular için orta yükseklikteki bilekli spor ayakkabılar uygun olacaktır. Hem denge sağlayamaya hem de hızı fazla kesmemeye yardımcı olurlar.  Bileği destekleme özelliği yüksek tabanlılara göre daha azdır bileğe tam bir kavrama sağlamaz

Bilek boyu uzun olan basketbol ayakkabılarında önemli olan şey dengedir. Bilek boyu uzun ayakkabılar basketbol oyuncularının mükemmel denge sağlamasına yardımcı olurken ayakkabı bileğine de destek sağlayarak oyuncu sakatlıklarının önüne geçmeye yardımcı olur Genelde oyun içerisinde Pivotlar tarafından tercih edilen ayakkabılardır.

Ayakkabıların üst kısmı kadar basketbol ayakkabılarını nasıl bağladığınız da önemlidir bir sürü budaklı model ve renge sahip olan basketbol ayakkabılarınız size rahat ettirecek şekilde bağlamanız öneriliyor. Kendinize ve oyununuza uygun bir bağlama stili geliştirin. Yüksek bilekli modeller içerisinde en çok tercih edilenler arasında fermuarlı basketbol ayakkabıları ve cırt cırtlı basketbol ayakkabıları bulunur bunun nedeni bu modellerin bileği daha sıkı sarmaya destek olmasıdır.  Bunun dışında ayakkabılarda da farklı bağcık seçenekleri de mevcuttur. Derin ve kısa bağcıklı basketbol ayakkabıcısı modellerinin de sıklık ile tercih edildiğini söyleyebiliriz. Basketbol ayakkabısının ayağı tam sarması ne kadar önemliyse basketbol ayakkabısının ayağa tam olarak nefes aldırması ve ayakkabı içerisinde hava akını kaliteli bir biçimde sağlayabilmesi o kadar önemlidir. İyi bir basketbol ayakkabısı kesinlikle ayağı terletmemeli veya aynı gün içerisinde uzun süreli kullanımlarda ayağı şişirmemelidir. Aksine ayak formunu tam desteklemesi ve ayak yapısına uygun şekil alabilmesi önemlidir.

Basketbol ayakkabısının malzemesi en önemli unsurlardan biridir. Oyunda hareketli pozisyonlarda yer alacak oyuncular mutlaka hafif malzemeden üretin basketbol ayakkabılarını tercih etmelidir. Bunun nedeni esnek yapısı ile basketbolcuya kolaylık sağlayan ayakkabıların basketbolcunun performansını çok daha iyi etkileyecek nitelikte olmasıdır. Oyunda sürekli atak halinde olan oyuncuların daha yumuşak malzemeli daha esnek ve ayağa tam oturup saran yani aynı zamanda oyuncunun ayağını tam kavrayan basketbol ayakkabıları seçmesi gerektiğini söyleyebiliriz. Ayakkabı yumuşak ve hafif malzemeden yapıldığı kadar da dışarıdan sağlam görünmeli ve darbe emici özelliğe sahip olmalıdır. Bunun nedeni oyuncu çok fazla farklı pozisyonda bulunur ve hareket halindedir.  Basketbolcunun sağlığı kaliteli bir oyun oynayabilmesi için çok önemlidir ve sağlığını koruyabilmek için en önemli eşyalarından biri de ayakkabılarıdır. 

Basketbol ayakkabısı oyunun oynanacağı alana göre farklı taban özellikleri göstermelidir diyebiliriz. Yani; kapalı salon basketbol ayakkabıları ile açık alan basketbol ayakkabılarının tabanları aynı özellikleri taşımaz. Açık alanlarda oynanacak basketbol oyunu için daha set daha dayanıklı ayakkabı tabanı olan modeller üretiliyor bunun nedeni açık alanda aşınmaların çok daha fazla olabileceğindendir diyebiliriz. Fakat açık alanda oynanacak oyun için dahi taban ne kadar sert olursa olsun oyuncunun iyi bir oyun çıkartabilmesi için esnek olmalıdır. Salon basketbol için üretilen basketbol ayakkabıları daha yumuşak malzemeler kullanılması mümkündür. Fakat kapalı alanlarda kullanılan zeminler daha kaygan türde olduğu için salon basketbol ayakkabılarının mutlaka yer tutuşu yüksek maddelerden üretilmiş olması gerekiyor demekle yanılmayız.

Basketbol ayakkabılarının tabanlarında Mutlaka dişler veya tırtıklar bulunur tabanı düz olmamalıdır. Her iki alanda da dengenin sağlanması için yer tutuşu çok önemlidir. Ayrıca iyi bir basketbol ayakkabısı seçimi sakatlıkları da en aza indirmeye yardımcı olur.

Basketbol ayakkabısı seçerken ayağınıza tam oturmasına özen göstermelisiniz ayakkabı ayağınıza tam oturmalı ve sarmalı büyük veya sıkan ayakkabılar oyun kalitesini etkiler ve sakatlanma riskini arttırır. Ayağınıza tam oturan basketbol ayakkabılarının aynı zamanda size tam konfor sağlayacağından emin olmanız gerekir. Basketbol ayakkabılarında özel bir yastıklama sistemi bulunur bu yastıklama sistemi her ayakkabı için farklı deneyimler sunar ve oyuncunun doğru sıçrama yapmasını sağlarken aynı zamanda zeminle temasını yumuşatarak oyuncuyu rahat ettirir ve oyunda daha dinamik olmasına destek olur. İyi bir basketbol oyunu çıkartabilmek için kullanılan yastıklama sisteminin ayakkabı ağırlığını etkilememesi gerekir.

Basketbol ayakkabıları basketbol sporu ile ilgilenenlerin dışında günlük hayata sokak tarzında da yerini almıştır. Bu yüzden rahatlıkları kadar görünüşlerinin de özenli olduğunu söylemek mümkündür. Günlük hayatta da farklı görünüş ve farklı renkleri ile dikkatinizi çekebilecek ve sizin stilinizi yansıtacak birçok modelde ve renkte basketbol ayakkabıları ile karşılaşabilir istediğiniz modeli tercih edebilirsiniz.

Basketbol Ayakkabısı Fİyatları Nelerdir?

Basketbol ayakkabısının fiyatının belirlenirken ayakkabının hanin özellikleri bulundurduğu hangi markaya ait olduğu son derece önemlidir. Basketbol ayakkabılarını günlük kullanımda sık sık görmeye başlamış olsak da asıl amacı bir sporu temsil etmektir. Bu yüzden ayakkabılarınızı seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli şey sağlığınızdır. Size ve oyun stilinize uygun bir basketbol ayakkabısı seçmenizi öneriyoruz.

Basketbol Ayakkabısı Modelleri

Sitemizde pek çok farklı basketbol ayakkabısı modeline kolaylık ile ulaşabilirsiniz. Basketbol ayakkabısında en çok tercih edilen markalar Tekem Spor ’da yer alıyor Adidas basketbol ayakkabısı, Nike Air Xax Impact basketbol ayakkabısı, Nike Lebron XVII basketbol ayakkabısı en çok tercih edilen siyah renk ve beyaz renkte basketbol ayakkabılarına, fiyat performans olarak size en yüksek verimi sağlayacak basketbol ayakkabılarına sitemizden ulaşabilirsiniz.

Çerez Kullanımı

Bu sitede size daha iyi bir deneyim sunabilmek adına, bu sayfayı ziyaretinizle ilgili bilgileri toplamak amaçlı çerezler kullanılmaktadır.