Erkek Bot

Kış aylarının vazgeçilmez ürünlerinden biri olan botlar hem kadınlar hem erkekler hem de çocuklar için üretilen parçalardır. Ayağı sıcak tutmak ve çeşitli soğuk hava şartlarından, kardan yağmurdan korumaya yarar. Soğuk havalarda bot ayakkabılar hem kaymaz yapıları ile güvenlik sağlarken hem de farklı tarzlarda geliştirilmiş ürünleri sayesinde günlük hayatta tercih edebileceğimiz şık botlar, spor tarzda botlar olarak karşımıza çıkar. Ayrıca botlar sağlığımızı korumada da çok önemli parçalardır, vücut ısısını korumaya yardım ederler ve kış aylarınızın sıcak ve güzel geçmesine katkı sağlarlar.

Bot Modelleri Nelerdir?

Bot ayakkabılar için pek çok farklı model tarz ve renk vardır. Kış ayları için daha koyu renkler tercih edilir demekle yanılmayız siyah erkek botları, siyah kadın botları özellikle talep gören modellerdir.  Batlar yerden soğuk hava almamaları dışında üst kısmında da özel materyaller kullanılarak su geçirmez ve hava almaz tarzda tasarlanırlar aynı zamanda da botlar ayağı terletmeyen modeller olarak üretilmeli. Erkek botlar da kadın bot modelleri de bu sıcak tutan yapılarının dışında kibar görünüşe sahip olabilirler.

Tabii ki bot modelleri nerede kullanacağınıza göre yapı ve görünüş olarak şekil değiştirirler.

Günlük tarza uygun bot modelleri arayanlar için rahat kıyafetlerle kombin yapılabilecek görünüş olarak daha spor tarzda botlar mevcutken, iş yerinde giyilebilecek botlar kişiye güzel bir görünüş sağlayarak takım elbiselerle ve ciddi kıyafetler ile uyumlu hale gelir.

Botlar temel olarak çizmeden daha kısa modeller sunarlar, uzun bilekli bot modelleri veya kısa bilekli bot modellerini kolaylıkla bulabilirsiniz.  Günlük ayakkabıya göre daha kalın materyallere sahiptirler. Ve hayatımızın her alanına dâhil olurlar. Bu adar fazla bot modelinin sunulması ise kombinleme açısından da alıcılarına büyük fayda sağla. Kişi zevkine ve isteğine göre bot modellerini pantolon paçaları içerine sokarak veya dışında bırakarak. Kadın bot modellerini elbiseler etekler ile kombinleyerek rahatlık ile kullanabilirler.

Pek çok farklı model sunan botlar karşımıza; bağcıklı modeller, bağcıksız modeller, daha çok çocukların severek kullandığı çocuk cırt cırtlı botlar, fermuarlı bot modelleri, hava şartlarına göre hem bağcıklı hem fermuarlı bot modelleri, özel olarak üretilen kar botları, kadınlar için bootie botlar, topuklu botlar, outdoor sporlar için daha kalın tabanlı bot modelleri olarak çıkar diyebiliriz.

Doğru Bot Seçimi Nasıl Yapılır?

Doğru bot seçerken öncelikle nerede kullanacağınız bir ayakkabı olduğunu belirlemelisiniz günlük kombinler haricinde dışarıda, karda veya kampa giderken kullanacağınız botlar amaca göre şekillenen özellikler gösterir. Hem uzun kullanım sağlamak hem de hem sağlığınız hem de rahatınız için amacınıza uygun bir bot modeli belirleyin.

Bot alırken nelere dikkat edilmeli? Bot alırken kullanacağınız botun ayağınıza tam oturmasına dikkat etmelisiniz ayağı kavramalı bu şekilde botun ayakta doğru duruşu sağlanır ve daha yüksek verim alırsınız. Seçtiğiniz botlar su geçirmez ürünlerden üretilmiş olmalı, su geçirmez özelliğe sahip botların üzerinde ‘’waterproof’’ etiketi bulabilirsiniz. Günlük hayatta da kullanılan uzun saatler ayaklarda durması gerekebilen ayakkabılar olduğu için botlar sizi rahat ettirmeli. Bot satın alırken ayağınızdaki çoraplar bot giyerken giyebileceğiniz çoraplardan tercih edilmeli. Bot ayakkabıların tabanlarının yapısı kaymaz yapıda olmalı daha çok kaymaz yapıdaki tabanlar tercih edilmeli kauçuk tabanlı botlar bu özelliği sağlaması için doğru tercih olabilirler. İyi bir bot bu özellikleri sağlarken aynı zamanda da hafif olmalıdır diyebiliriz. Ağır ayakkabılar gün içerisinde kullanıcısını fazlaca yorar ve ayakların rahat etmesini engeller. Botların rahat hareket etmenizi sağlayan modellerden tercih edilmesi de önemlidir.

Erkek bot çeşitleri nelerdir? Erkek bot çeşitlerinde spor botları, şık botları, rahat botları, iş yerine uygun olan botları sitemizde bulabilirsiniz. Ürün çeşidi birçok farklı modelden ve renkten oluşan botlardan kendinize uygun olan ve sizin tarzınızı yansıtan bot modelini tercih etmelisiniz.  Özellikle erkeklerin de son dönemlerde severek kullandığı dar paça pantolonlar botlar ile çok iyi kombınleniyor.

Erkekler bot modeli seçerlerken tercihini daha çok nötr renklerden kullanır bu renklerin kombinlenmesi ve kullanılması son derece kolaydır. Bot tercih ederken bir önemli nokta da botun kolay temizlenmesi ve koku yapmasını önlemektir.

Kışlık Botlar Nasıl Temizlenmeli?

Nubuk botlar ve süet botlar için temizlik yaparken sünger ve sabun yardımı alabilirsiniz ıslattığınız botları sabun ve sünger yardımı ile nazikçe temizleyip durulamanız yeterli olacaktır.

Bot temizleme ürünleri de satın almak botu temizlemek için işinize yarayabilir bot temizleme ürünleri hem ayakkabının dışını zarar vermeden temizlemeyi sağlar, hem de ayakkabının renginin korunmasına yardımcı olabilir.

Süet botlar için özellikler süet fırçası kullanılması önerilir veya çeşitli mağazalarda bulabileceğiniz süet silgi de ayakkabılarınız için sağlıklı temizleme yöntemlerinden biridir.

Nubuk modellerde temizleme yaparken nubuk zımparası kullanabilirsiniz, Nubuk ayakkabılar için üretilmiş spreyler ile birlikte kullanılan zımpara botlarınızın zarar görmesini engeller hem de iyi bir temizlik yapmanıza yardımcı olur. Özellikle nubuk modellerde ayakkabı yapısını bozacağı için ıslak bez kullanımı önerilmez

Deri bot temizliği için de nemli bez kullanabilirsiniz. Fakat deri botlar zaman içerisinde parlak yapıda ise matlaşma gösterebilir. Bunun önüne geçmek adına deri botlarınızı belirli aralıklar ile boyamanız önerilir. Botlarınızın içeri zamanla koku yapabilir özellikle koku yapmayacak kaliteli modeller tercih etmelisiniz. Yine de koku problemi yaşıyorsanız ayakkabı kokusunu gidermek için karbonat ile ayakkabı içi temizliği sağlayabilirsiniz. Karbonat hem kötü kokuyu alacak hem de ayakkabı içerisinde oluşmuş olan bakterilerin yok edilmesine yardımcı olacaktır diyebiliriz.

Botlar çamaşır makinesinde yıkanır mı? Botlarınızı çamaşır makinesinde yıkamakla hem kullandığınız makineye hem de ayakkabılarınıza zarar verebilirsiniz. Botları makinede yıkamak önerilmeyen bir yöntemdir diyebiliriz.

Bot nasıl bağlanır? Sorusu sıkça karşımıza çıkar zor hava şartlarında açılan bot bağcıkları ile kimse uğraşmak istemek, botu düzgün bir şekilde bağlayabilmeniz için bağcıklarını düzgün bir hizada bota takmalısınız. Kendinize uygun olarak çapraz veya düz şekillerde bağcıkları geçirebilirsiniz bot bağlarken önemli kısım eğer sağlam bir bağcık duruşu istiyorsanız botun en üst kısmına kadar ayağı tam kavrayacak şekilde bağcıkları geçirdikten sonra sağlam bir düğüm atabilmek. Bağcıkların düğümden kurtulmaması için kalan uçlarını ayakkabı içine yerleştirmeniz önerilir. Botlarsınız için yeni bir bağcık alacaksanız esnekliği fazla ve dayanıklı bot bağcıklar tercih etmeniz önerilir.

Erkek Bot Fiyatları Nelerdir?

 Erkek bot fiyatları marka modele göre değişiklik gösterir, Erkek bot modeli seçerken kendinize ve bütçenize uygun birçok modeli kolaylık ile bulabilirsiniz. Uzun süreli bir bot kullanımı sağlamak için uygun fiyatlarının ve görünüşünün yanı sıra hangi kullanacağınızı da göz önünde bulundurmalısınız. İnce yapılı ve su geçiren botları yağmurlu havalarda tercih ederseniz kullanım süresi çok daha kısa olacaktır bu da ürünün fiyat performans oranını etkileyecektir.  Birbirinden şık hem spor hem de rahat bot modellerine Tekem Spor’dan kolaylıkla oluşabilirsiniz.

Çerez Kullanımı

Bu sitede size daha iyi bir deneyim sunabilmek adına, bu sayfayı ziyaretinizle ilgili bilgileri toplamak amaçlı çerezler kullanılmaktadır.