ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

Erkek Mayo

Yüzme sporu hem kadınların hem erkeklerin hem de çocukların severek yaptıkları spor türlerinden biri

Yüzme sporunu ister hobi olarak ister profesyonel veya amatör olarak yapabilirsiniz. Yüzme egzersizleri kas yapısını hızlıca kuvvetlendiren sporlardan biridir. Özellikle omuzları çok iyi bir şekilde çalıştıran bu spor sayesinde tüm kas gruplarınızı çalıştırabilirsiniz. Yüzme sporu ciğer kapasitwsininartmasını sağlar ve uykuyu düzenlerken aynı zamanda zihinsel olarak da stres, depresyon gibi problemler savaşmada etkilidir.

Yüzme sadece spor veya hobi amaçlı değil fizik tedavi ve iyileştirme yöntemi olarak da son derece tercih edilen etkili bir yöntemdir.

Bütün kas gruplarına fayda sağlayan yüzme sporu için haftada 3 gün vakit ayırmak daha bir fit görünüme kavuşmanıza yardımcı olurken aynı zamanda kas kuvvetlenmesinde de önemli bir rol oynuyor diyebiliriz. Ereklerin de en sevdiği spor türleri arasında yer alıyor.

Yüzme egzersizleri sayesinde insanlar kendini daha genç daha zinde ve daha enerjik hissedebiliyor. Yüzerken doğru stillerde yüzmek doğru bir şekilde ısınmak sakatlanmaların da önüne geçiyor.

Bunun dışında yüzme egzersizleri için kullanılan ekipmanlar doğru bir şekilde yüzebilmek yüksek verim sağlamak veya yüzüşü daha iyi hale getirmek üzerinde oldukça etkir. Yüzme egzersizlerinde kullanılan yardımcı ekipmanlar gözlükler, paletler, kulak tıkaçları, boneler, burun tıkaçları ve pek çok farklı ekipman yer alıyor.

Yüzme sporlarında vazgeçilmez olan ve performansınıza büyük bir etkisi olan ürünler ise yüzme mayolarıdır demek mümkün. Yüzme mayoları kadınlar erkekler ve çocukları için farklı stillerde üretilmiş herkesin kişisel olarak yüksek verim sağlamasına yönelik yüzüş stiline uygun olarak vücudun hareketleri azaltmayacak aksine sporcuya konfor sağlayabilecek biçimde tasarlanmışlardır. Sporcu mayoları pek çok farklı spor markası tarafından üretiliyor ve kişiler kendilerine en uygun modeli ve markalar arasından kendine en büyük fayda sağlayabilecek olan markayı tercih edebiliyor.

Erkek Mayo Modelleri

Erkek mayo modellerinden kendinize uygun olan giyim ürününü tercih etmelisiniz. Özellikle günlük olarak değil spor sırasında kullanacaksanız performansınızı iyi etkileyecek mayo modellerine yönelmelisiniz. Profesyoneller için de amatörler içinde vücut tipinize3 boyunuza uygun olan sporcu mayolarından Tekem Spor sitesi üzerinden kolaylıkla satın alabilirsiniz.

Erkek slip mayolar erkek spor mayolar erkek şort mayolar, erkek boxer mayolar farklı yüzme stillerine ve sporcuya uygun olacak şekillerde üretiliyor. Su içerisinde kağanlık sağlayan ve ağırlık yamayan yapıları sayesinde iyi bir performans sunarlarken aynı zamanda erkek mayo modelleri su içerisindeki hareketleriniz de uyum sağlayacaktır demek mümkün.

Bu mayo modellerinden tercih ederken kendinize uygun olanı size sağladığı konforu ve yüzüşünüze etkisi göz önüne alarak tercih emeniz öneriliyor.

Slip mayo modellerinde şortlardaki gibi paça kısmı bulunmaz bele tam olarak oturur rahat bir kullanım sağlar yüzüş sırasında ağırlık yapmaz aksine küçük ve hafif modeller olduklarını söylemek mümkündür. Slip mayolar sayesinde her hareketi rahatça yapar, kas gücünüzü de tam olarak yüzme esasında fayda sağlayacak şekilde kullanabilirsiniz. Boxer mayo modelleri havuzlar da da sıklıkla tercih edilen modellerdir genellikle klor ve kimyasal içeren suya karşı dayanıklılık sağlayan bu modelleri uzun bir süre kullanabilirsiniz. Boxer mayo modellerinin streç bir yapısı vardır ve tüm vücuda oturur boxer mayolar yüzücüyü rahatsız hissettirmemek amacı ile çabuk kuruyan hafif kumaşlardan üretilmişlerdir. Her vücut tipinde rahatlıkla tercih edilebilen mayo modellerindendir. Esnek yapısı sayesinde yüzme esansında gerçekleştireceğiniz vücut hareketlerinize tam anlamı ile uyum sağlar diyebiliriz.  Şort mayo modellerinin özelliklerine gelecek olursak ise; bu mayo modelleri erkek kısa şort mayo modelleri ve erkek uzun şort mayo modelleri olarak üretilebiliyor. Genellikle şort mayo modellerinin bel kısmında ayarlanabilir bir destek bulunuyor. Şort mayo modelleri amatör yüzücüler tarafından uzun ömürlü olması ile de sıkça tercih edilen modellerden biri arasında yer alıyor.

Havuz mayo modelleri ve deniz mayo modelleri arasında belirli farklılıklar bulunabiliyor.

Erkek Havuz Mayo Modelleri Ve Deniz Mayosu Modelleri Arasındaki Farklar Nelerdir?

 Havuz mayo modelleri ve deniz mayo modelleri arasındaki farklılıklardan en önemlisi mayo yapılırken kullanılan malzemeler olabilir havuz mayoları klora dayanıklı malzemelerden üretilmiş mayolardır diyebiliriz. Normal mayo modelleri klorlu su içerisinde kısa sürede yıpranabilir Havuz mayolarında materyal olarak elastan materyaller tercih edilir. Profesyonel yüzücüler için ise polyester birleşimli mayo modellerinden tercih eder

Deniz mayosu çeşitlerindense klorlu suya karsı dayanıklılık daha düşüktür deniz mayosu çeşitleri üretilirken daha çok kolay kulaç atma sağlayacak su içerisinde ağırlık yapmayacak ürünlerdir. Havuz mayolarında farklı materyaller kullanılarak üretilmiş olan deniz mayolarında denizde oluşabilecek durumlara karşı özellikle güçlü dikişler kullanılmıştır. Deniz mayoları aynı zamanda iyi bir sörf performansız sağlamak için de uygun olarak tasarlanırlar.

Erkek Mayo Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Nerede yüzeceğiniz önemlidir. Havuz tipi mayolar genellikle streç yapıda olan ve vücudu saran mayolardır. Nasıl bir yüzüş tarzınız olduğu önemlidir size en iyi fayda sağlayacak modeli nasıl yüzdüğünüze bağlı olarak yüzme stilinize ve hareketlerinize tam olarak uyum sağlayan modellerden tercih etmeniz önerilir. Aynı zamanda erkekler mayo seçimi yaparlarken hem Sportif hem de iyi bir görünüm sağlamak adına vücut tiplerine uygun bir mayo tercihi de yapabilirler. Bu vücut formunuz<un da daha düzgün görünmesine katkı sağlayacaktır.

Vücut tipine göre mayo seçimi:

Uzun boylu bir erkekseniz mayo tercihi yaparken özellikle denizde kullanacaksanız board şort mayolardan tercih edebilirsiniz bu modeller kısa modeller değillerdir. Diz hizasında modellerdir ve bol bir yapıları vardır bel bölgeleri genellikle ayarlanabilir biçemlerde üretilmişlerdir. Yüksek konfor sağlar hızlı kuruyan modellerdir. İstediğiniz renklerde ve yaza uygun farklı desenlerde bu mayoyu bulmanız mümkün

Eğer zayıf bir vücut yapınız varsa sizi daha iyi gösterecek mayo modelleri şort modeller olabilir. Kalın malzemeler ile tasarlanmış olan dar erkek spor mayo modellerinden koyu renkli olanları tercih edebilirsiniz. Siyah erkek mayo modelleri lacivert erkek mayo modelleri sizin daha iyi bir örünüm yakalamanıza kakı sağlayacaktır

Eğer geniş bir vücut yapısına sahipseniz yani kilonuz fazla ise dikey çizgili modeller ve keskin tonlarda olmayan mavi erkek mayolarına yeşil erkek mayolarına sarı erkek mayolarına yönelebilirsiniz bel kısmında ayarlanabilir detayları bulunan mayolar sizin için tercih edilebilir olabilir. Fazla dar mayo modellerine ise yönelmeniz önerilmez.

Erkek Mayolar Nasıl Yıkanmalı?

Erkek mayo modelleri temizlenirken fazla kimyasala maruz kalmaması mayoların uzun süreli kullanımına katkı sağlamaya yardımcı olabilir. Mayo modellerini elinizde ılık su yardımı ve sabun ile temizlemeniz ve oda sıcaklığında kurutmanız önerilebilir.

Cazip Fırsatlarla Erkek Mayoları

Pek çok farklı markanın kaliteli mayo modellerini sizin için bir araya topladık yüzme stiline uygun olan dayanıklı mayo modellerinden istediğiniz tercih edebilir. Uygun kumaş ve kaliteli yapıları sayesinde uzun bir kullanım sağlarken aynı zamanda bu mayo modellene en cazip fiyatlar le sahip olabilirsiniz.

Çerez Kullanımı

Bu sitede size daha iyi bir deneyim sunabilmek adına, bu sayfayı ziyaretinizle ilgili bilgileri toplamak amaçlı çerezler kullanılmaktadır.