ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

Fitness Eldiveni

Sağlıklı bir vücuda kavuşmak için egzersiz yapmak en önemli şartlardan biridir. Vücut ağırlığı ile veya farklı ağırlıklar yardımı ile egzersizler yapılabilir. Koşu yaparke3nyürüyüş yaparken, futbol veya basketbol oynarken kullanılan giysiler ayakkabılar ve spor ekipmanları özel olarak tasarlanmışlardır. Bireysel sporlardan biri olan fitness sporunda ise hem giyim hem de kullanılan ekipman modellerinin oldukça önemli olduğunu söylemek mümkün.

Fitness  ekipmanları  kişinin daha iyi bir performans sağlamasına yardımcı olurken sakatlanma riskinin de azalması katkı sağlayabiliyor.

Fitness ekipmanlarının arasında en önemli olan parçalardan biri de fitness eldivenleri. Ağırlık eldiveni olarak da isimlendirilebilen bu ekipmanlar fitness ile ilgilenen kişiye egzersiz esnasında büyük bir yardım sağlıyor. 

Fitness Eldivenleri Nedir ve Ağırlık Eldivenleri Ne İşe Yarıyor?

Fitness ile uğraşan kişiler bilirler ki spor sırasında ellere büyük yük biniyor. Dambıllar ve Ağırlık Setleri çeşitlerini ellerle kaldırıyor ve ağır aletler kullanılırken eller ve bilekler zorlanabiliyor. Bu yapılması gereken hareketin yeterli olarak yapılamamasına ve tam bir verim alınamamasına neden olabiliyor. Fitness eldivenlerinin özel tasarımı sayesinde sporcular kendilerini spor yaparken daha konforlu hissediyorlar ve istedikleri performansı göstermeleri kolaylaşıyor. Aletler için iyi bir tutuş sağlamanıza da yardımcı oluyor demek mümkün.

Fitness eldivenlerinde özel ve hava aldıran bir yapı bulunuyor ve spor sırasında elleriniz terleme yapmıyor. Fitness eldiveni kullandığınız zaman bütün eliniz ve bilekleriniz desteklenir. Bu sayede çok daha rahat bir biçimde ağırlık kaldırabilirsiniz ve daha uzun bir performans gösterebilirsiniz.

Spor yaparken en önemli şey sağlığımıza dikkat etmektir. Sakatlanma oluşan durumlarda bir daha ağırlık kaldıramayacak adar büyük problemler de yasamanız olası olabilir. Bu yüzden spor yaparken ekipmanlarınızın kaliteli ve işlevi tam olması oldukça büyük bir önem taşır fitness eldivenleri de fitness sporunda olmazsa olmaz parçalardan biridir. Bu eldivenleri kullanarak daha güvenli bir spor performansı gösterebilirsiniz.

Fitness eldivenleri spor sırasında oluşabilecek elde olabilecek su toplamalarını, kabarcık oluşumunu ve aşınmaları en aza indirebilir. Aynı zamanda daha hijyenik bir spor performans sağlamanız üzerinde de fitness eldivenlerinin büyük bir işlevi vardır avuç içi terlemelerini azalttığı için özellikle salonlarda pek çok farklı kişinin kullandığı aletleri kullanırsınız. Fitness eldivenleri sayesinde spor deneyimi daha hijyenik hale gelirken bu eldivenlerin temizlenmesi de oldukça kolaydır. Sürekli kullanılan ekipman malzemelerinden oldukları için bu eldivenler ii bir spor performansı sunarken aynı zamanda kolay yıkanabilir olması ve dayanıklı yapısı ile uzun süreli bir kullanımı da amaçlar diyebiliriz.

Ağırlık Eldiveni Nasıl Yıkanır?

Dayanıklı ve yıkanabilir özelliğe sahip modelde eldivenlerden seçmeniz sizin için büyük fayda sağlayabilir. Çünkü eldivenlere spor sırasında yoğun kullanım ve farklı alanlara dokunma ile bakteri ile birikir. Temizlik ve hijyen sağlanması hem kıyafetler hem de değer ekipmanlar için oldukça önemlidir. Fitness eldivenlerinde ise temizlik yaparken ılık su ve sabun kullanabilirsiniz fazla sıcak olmayan bir suyu geniş ve derin bir kaba doldurduktan sonra üzerine yeterli bir miktarda sabun dökün unutmayın su ne fazla sıcak ne de fazla soğuk olmalı elinizi yakmayacak ısıda bir su bakteriler temizlenmesi için yeterli derece olabilir. Hazırladığınız suyun içerisinde yıkadığınız eldivenleri oda sıcaklığında kurutabilirsiniz. Ağırlık eldivenlerinizi yıkarken sabun haricinde farklı kimyasallar ile temizlemeniz önerilmez. Farklı kimyasallar yüzünden ürünün yapısı bozulabilir ayrıca kullanım süresi de kısalabilir çamaşır makinesinde yıkanan fitness eldivenleri ise elde yıkanan modellere göre daha çabuk yıpranma gösterebilir bu yüzden çamaşır makinesi kullanımı önerilmez.

Ağırlık Eldiveni Modelleri

Pek çok farklı model ve çeşitten size uygun olanı bulabilmeniz adına farklı özelliklere sahip ve elin farklı bölümlerine koruma sağlayan modeller olduğunu söyleyebiliriz. Yarım parmaklı fitness eldivenleri en çok tercih edilen eldiven modelleri iken bunun dışında parmaksız eldiven modelleri 4 parmaklı ağırlık eldiveni modelleri 5 parmaklı ağırlık eldiveni modelleri ve avuç içi kısmı boş olan ağırlık eldiveni modelleri de sporcular tarafından sıkça tercih edilen modellerdendir demek mümkün her modelin sağladığı farklı bir konfor ve his vardır size ağırlık kaldırma tarzınıza göre size en uygun olacak modeli rahatlık ile seçebilirsiniz.

İki çeşit ağırlık eldiveninden bahsedebiliriz bilek destekli ağırlık eldiveni modelleri ve bileğinde destek bulunmayan ağırlık eldiveni modelleri

Bilek destekli ağırlık eldiveni modellerini tam profesyonel olmayan sporcular kullanarak yüksek fayda sağlayabilirler Bantlı modelleri sayesinde kolay giyip çıkarılabilir özelliği ile sporcular için pratik kullanım faydası da sağlar. Bilek desteği olmayan modeller ise daha çok profesyonel sporcuların tercihidir. Ele tam oturan ve uyum sağlayan bu modeller sayesinde elinizde eldiven olduğunu dahi hissetmeyebilirsiniz.  Size en iyi şekilde esneklik sağlayacak ve elinizin her hareketine uyacak doğru ölçüde bir eldiven tercih etmeniz de size oldukça büyük bir fayda sağlayabilir. Doğru eldiven tercihi sayesinde spor sırasında çok daha iyi hissedecek ve daha düşük enerji harcayarak daha iyi bir spor vakti geçireceksiniz diyebiliriz.

Ağırlık Eldiveni Nasıl Tercih Edilir?

Ağırlık eldivenleri için pek çok farklı biçim ve ölçü bulunuyor. Bu çeşitlilik sayesinde kolayca size uygun olan modeli ve boyutu bulmanız spor sırasında işinizi kolaylaştıracaktır dersek yanlımayız. Öncelikle eldiven tercihi yaparken ölçülere dikkat etmeniz gerekir. En küçük bedenden en büyük eldiven bedenine kadar pek çok farklı boyut bulunur. Eldiven ölçüsü baş parmak ve serçe parmağı arasından yapılan ölçüm ile gerçekleşir. Bu ölçüm sonucu 8 cm ise bedeniniz S beden 9 cm ise M beden 10 cm ise L beden, 11 cm ise XL beden eldiven tercih edebilirsiniz. Ayakkabı numaranıza uygun olarak da bir eldiven bedeni tercih etmeniz mümkün fakat el ölçüsü almak daha doğru bir yöntem olabilir. Ayakkabı ölçüsüne göre bir tercih yapacaksanız eğer kadınlar için 40 ve altında bulunan ayak numarasına sahip olanlar S beden eldiven kullanabilirler. 40-41 numara ayaklar için M beden 41-44 arasında ayak numarasına sahip olan kadınlar ise L beden eldiven tercih ederken erkekler için 42.5 ve daha küçük ayaklar için S beden tercih edebilirken 42.5-44 arası m beden eldiven 44-46.5 L beden eldiven tercihi doğru olabilir demek mümkün.

Ağırlık eldiveni tercih ederken uygun bir materyalden üretilmiş olmasına dikkat etmek de sizin için fayda sağlayabilir. Ağırlık eldivenleri deri neopren veya naylon materyallerden oluşabilir. Deri eldivenler yüksek ağılık kaldıran sporcular için oldukça iyi bir seçenektir. Genellikle profesyonel sporcular tarafından tercih edilen deri eldiven modeli sayesinde cildiniz hava almaya devam edecektir. Naylon eldiven modelleri fitness için fazla önerilen modeller arasında bulunmaz bu eldiven modelleri naylon olduğu için terleme ve kayma yapabilir. En çok tercih edilen eldiven modeli ise neopran fitness eldivenidir. Bu eldiven modelli hem hafif hem de su geçirmez yapıdadır cilde nefes aldırır ve terlemeyi de önler ayrıca harekelerinize tam uyum sağlayabilmesi adına özel bir malzemeden üretilmişlerdir.

Ağırlık Eldiveni Fiyatları

Tekem Spor sayesinde sizin için uygun olan ağırlık eldivenleri modellerine kaliteli spor markaları sayesinde ulaşabilmeniz mümkün pek çok farklı fiyatta satışa sunulabilen fitness eldivenlerine en cazip fiyatlar ile sahip olun.

Çerez Kullanımı

Bu sitede size daha iyi bir deneyim sunabilmek adına, bu sayfayı ziyaretinizle ilgili bilgileri toplamak amaçlı çerezler kullanılmaktadır.