Futbol Ekipmanları

Futbol ekipmanları futbol oyunları sırasında kullanılan ekipmanlardır. Futbol oyunu hareketli bir oyundur ve oyuncular sürekli hareket halindedirler doğru ekipman ve malzemelerin kullanılması futbol oyunu açısından oldukça büyük bir önem arz eder.

Futbol ekipmanları halı sahada ve çim sahada kullanılabilecek olarak çeşitli şekillerde üretilir. İki farklı saha tipi için kullanılan ekipmanlar birebirinden farklı olarak üretilirler.

Özellikle profesyonel olan maçlar için üretilen futbol ekipmanlarının belirli standartlar altında üretilmesi gerekir bu ekipmanlar uluslararası futbol federasyonunun belirlediği ölçülerde ve ağırlıklarda üretilirler.

Futbol maçlarında kullanılan ekipmanlar hem kişisel olarak oyuncuya yönelik ve oyuncuya uyum sağlayabilecek biçimlerde üretiliyorken hem dev saha içerisinde belirli standartlara uygun olarak üretilen ekipmanları da bulunduğunu söylemek gerekir.

Futbol Antreman malzemeleri ve futbol saha malzeleri futbol için gerekli ekipmanları oluştururlar.

Futbol antrenman malzemeleri: Bu malzemeler oyuncuların gerçek maça hazırlanırken iyi bir antrenman çıkartılması adına gerekli olan malzemelerdir iyi bir oyuncu düzeni olarak antrenman yapmalıdır ve antrenman ne kadar verimli geçerse oyun kabiliyeti de o oranda artış gösterebilir.

Antrenman hunisi, antrenman çanağı, krampon, engelli atlama seti, hakem malzemeleri, korner direği, antrenman yeleği, top, top taşıma metal, kaleci çalıştırma aracı futbol antrenmanları için kullanılan gerekli malzemelerdir. Bu malzemelerin bulunması antrenmanı kaliteli hale getirecektir.

Futbol Saha Ekipmanları

Bunlar daha çok futbol oyuncu ekipmanlarından ve futbol kalecisi ekipmanlarından bir araya gelen malzemelerdir, futbol maçı esnasında bu malzemeler kullanılır

Kale ve kale ağı, skorboard forma şort, çorap, dizlik & tekmelik, kaleci eldiveni, kaleci şapkası, oyuncu gözlüğü, yüz maskesi oyun sırasında ihtiyacınız olabilecek ekipman malzemeleridir. İster profesyonel ister amatör bir oyun olsun futbol oyununda iyi bir performans çıkartabilmek adına bu ekipmanlar gereklidir ayrıca bu ekipmanlar sayesinde. Doğru bir şekilde tercih edilir ve kullanılırsa oyuncunun performansı artar sakatlanma riski azalır ve rahat bir oyun gerçekleştirebilir demek mümkün.

Futbol maçları sırasında size gerekebilecek ekipmanları ve malzemeleri tekem spor sitesi üzerinden kaliteli marka ve pek çok farklı seçenekler ile bulabilirsiniz.

Futbol ekipmanlarına göz atacak olursak

Tekem sporda bulabileceğiniz futbol topu çeşitleri , oyuncu tekmelikleri ve dizlikleri arıca kale4ci eldivenleri ve farklı seçenekleri de rahatlıkla bulabiliyorsunuz.

Genel itibari ile futbolun en önemli ekipman malzemesi olan yani oyunun gerçekleşmesini sağlayan toplar önemli ve dikkat edilmesi gereken ürünlerdir. Futbol toplarını tercih ederken nasıl bir dikiş ile oluşturulduğu nerede kullanılacağı kaç paneli olduğu önemli konular arasında yer alır demek mümkün. Her yaş ve her cinsiyet için de ayrıca üretilen topların pek çok farklı modeli ve rengi mevcuttur sizin için en uygun olan materyalde üretilmiş oyun alkanına uyan kaliteli spor markaların oluşturduğu futbol toplarına Tekem Spor üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Kaleci edilenleri: Kaleciler oyun içerisindeki en önemli oyuncular arasında yer alır futbolda amaç topu kaleye sokup skor kazanmaktır. Kaleyi ise kaleci korur iyi bir kaleci maçın rengini belirleyen en önemli etkenlerden biridir. Kalecilerin se futbol maçlarında kullandıkları en öne4mli aksesuar eldivenleridir. Kaleci eldivenleri sayesinde özellikle profesyonel maçlarda tercih edilen kemikli eldiven modelleri oyuncunun performansını arttırır ve sakatlanma riskini de oldukça düşürür demek mümkünüdür. Kaleci eldivenleri sayesinde oyuncu topu daha kuvvetli bir şekilde t6utabbilir veya yumrukla uzaklaştırma gibi hareketleri daha güçlü şekillerde gerçekleştirebilir. Kaliteli kaleci eldivenleri uzun bir süreli kullanım sağlayabiliyorken oldukça dayanıklı modellerden de üretiliyor demek mümkün. Sizin için en cazip fiyatlarla kemikli ve kemiksiz kaleci eldiveni modellerini sitemiz üzerine bir araya getirdik. İstediğiniz modelde ve farklı tasarımlarda kaleci eldivenlerinden satın alarak futbol maçının kurtarıcısı olabilir hem de farklı renkleri sayesinde maç esnasında dahi her zaman iyi görünürsünüz. 

Futbol Dizliği Ve Futbol Tekmeliği

Futbolcular için olmazsa olmaz ekipman ünlerinden biri olan dizlik ve tekmeliklerin profesyonel maçlarda kullanılması Uluslararası futbol federasyonu tarafından zorunlu tutulmuştur. Futbol tekmelikleri sporcu için özel bir koruma sağlıyor ve darbelere karşı futbolcuları daha dayanıklı hale getirebiliyor. Futbol sporu sakatlanma olasılığı bir hayli fazla olan bir spor Salı olduğu için kullanılan ekipmanlarının kaliteli ve dayanıklı ekipmanlar olması son derece önemlidir demek mümkün ayrıca vücut üzerinde ağırlık yapmamalı ve dizlikler ve tekmeliklerin içyapısı sporcuyu rahatsız etmeyecek şekilde yumuşak bir materyallerden üretilmiş olmalı diyebiliriz. Futbol tekmelikleri ve dizlikleri ile kullanılabilen futbol tozlukları da futbol için kullanılan önemli ekipmanlardan biridir ter emici özelliği sayesinde sporcuya her zaman daha kuru hissettiren tozluklar futbol tekmeliklerinin üzerine giyilir futbolcuları rahat ettirmesi ve sıkmaması tozluklar için önemli özelliklerdir.

Futbol Ekipmanları Tercihinde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Futbol ekipmanları tercihinde en önemli konu ekipmanın size en yüksek faydayı sağlamasıdır. Halı sahalarda ve çim sahalarda futbol oynarken aynı futbol ayakkabıları kullanılmaz bu yüzden uygun bir ayakkabı edinilmesi gerekir çim sahalar için uygun olan çivili kramponlu ayakkabılar halı sahalar için uygun modeller değillerdir. Futbol kıyafetleriniz terletmeyen özel kumaşlardan üretiliyor olmalı bu kumaşlar kuruluk hissi sağlayarak iyi bir oyun çıkartmanıza yardımcı olacaklardır. Futbol için kullanılan forma yapıları ise oyuncunun rahatını sağlamaya öncelik modellerden oluşuyor oyun sırasında sizi engelleyen ve rahatsız eden ürünler tercih etmeniz genellikle önerilmez, ayrıca spor performansınızı da olumsuz bir biçimde etkiler demek doğru olabilir.

Futbol maçlarında kullanılan ekipmanların kişi üzerinde pek çok olumlu etkisi vardır bu ekipmanların kullanılması gereklidir. Size uygun olabilecek ekipman malzemelerinden seçerken ise her zaman sizin amacınıza oyun sitilinize uygun olan modelleri seçmeniz doğru olacaktır.

Tekem sporda ister futbol ister basketbol veya başka sporlar ile uğrasın size uygun ekipmanları en kaliteli markalar eşliğinde bulabilmeniz çok kolay. Tekem spor sayesinde en kaliteli futbol ekipmanlarını ve diğer futbol malzemelerini kolayca satın abailirsiniz. Güvenli alışveriş imkanından faydalanabilir 150 TL ve üzerindeki alışverişlerinizde ücretsiz kargo imkanını kullanabilirsiniz. 30 gün içinde ücretsiz değişim ve iade imkânından kolaylıkla faydalanabilirsiniz.

Çerez Kullanımı

Bu sitede size daha iyi bir deneyim sunabilmek adına, bu sayfayı ziyaretinizle ilgili bilgileri toplamak amaçlı çerezler kullanılmaktadır.