ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

Kadın Mayo

Mayolar yüzme sporu için kullanılan giyim ürünlerdir. Yüzme sporu ise pek çok kişi tarafından sevilen bir egzersiz türüdür.

Yüzme egzersizlerinin vücuda pek çok faydası vardır ayrıca ruhsal dengeyi de korumaya yardımcı olur diyebiliriz. Kadınlar ise bu sporu sıklıkla tercih eder kas yapısı üzerindeki olumlu etkileri ve eğlenceli bir spor olması kadınları bu yönü ile çeker ister arkadaş grubu ile ister çocuklar ile harika bir vakit geçirebilirsiniz.

Spor Kadın Mayoları Sayesinde İyi Bir Egzersiz Yapın

Kadın mayo modellerinde ise bikiniler alt üst takım aynı renklerde veya farklı renklerde bulunabilir. Desenli mayo modelleri yaz aylarında farklı renkleri ve farklı tasarımları sayesinde oldukça dikkat çekici ürünlerdir. İsterseniz şık mayo veya bikini modellerini tercih edip plajda güneşlenirken şıklığınız ile göze çarpabilirsiniz. İsterseniz spor mayo modelleri ve profesyonel yüzücü mayoları ile yüksek performansınıza yardımcı olabilecek ürünler sayesinde saatlerce egzersiz yaparak suyun tadını çıkartır ve formunuzu korursunuz.

Tekem spor pek çok kadın mayo modelini ve farklı spor giyim ürünlerini sizin için bir araya getiriyor, Tarzınızdan ödün vermeyerek en kaliteli spor mayo modellerinden dilediğinizi seçebilir ister plajda ister havuzda rahat bir şekilde kullanabilirsiniz.

Herhangi bir spor yaparken her sporun farklı kas gruplarını çalıştırdığını ve vücuda etkilerinin farklı olduğunu biliyoruz. Egzersiz türü seçerken de ihtiyacımıza yönelik bizi iyiye götürecek egzersiz türlerine daha çok yönelmeye çalışıyoruz. Bu yüzden eğer yüzme egzersizi yapmayı düşünüyorsanız vücuda sağlayabileceği faydaları da tam anlamı ile öğrenmek isteyebilirsiniz. Yüzme egzersizlerinin sadece vücuda değil aynı zamanda zihinsel olarak da pek çok faydası olduğunu söyleyebilmek mümkün gibi görünüyor.

Yüzmenin Faydaları Nelerdir?
Her mevsim yapılabilen yüzme egzersizi yazın denizde kışın ise ısıtmalı havuzlarda her mevsim yapılabilecek son derecek sağlıklı bir egzersiz türüdür diyebilmek mümkün

Yüzme tüm vücudunuzu çalıştıran bir spordur her kas grubuna faydası vardır düzenli olarak yüzme egzersizi gerçekleştiren kişilerin kas ve kemik yapısı hızlı bir şekilde şekillenebilir. Diğer pek çok egzersize göre daha fazla efor sağlanmasına yarayan yüzme egzersizi zayıflamak isteyenler için de mükemmel bir seçenek konumumda gibi görünüyor. Vücutta yağ yakımına çok hızlı bir şekilde destek olabilen bu sporun vücut duruş formuna da olumlu etkilerini olduğunu ve zaman içerisinde duruşunuzu düzeltebileceğini söyleyebiliriz. Yüzmenin diğer bir faydası ise ciğer kapasitesini arttırması yüzme sayesinde nefes alışverişleriniz daha düzenli ve daha sağlıklı olurken, ciğer sağlığınızı da korursunuz. Yüzme egzersizleri kan akışını hızlandırır metabolizmanın daha hızlı çalışmasını sağlar bununla beraber kalp krizi ve tansiyon hastalıkları yaşama riskini de düşürmeye yardımcı olabilir. Düzenli yüzücüler iyi bir uyku düzenine sahip olurlar kontrollü ve planlı bir hayat sağlayan egzersizler sayesinde stres seviyenizi düşürebilir, gün içindeki enerjinizi arttırabilirsiniz. Düzenli egzersizler sayesinde zaman içerisinde kendinizi daha pozitif, genç ve enerjik hissetmeniz neredeyse kaçınılmazdır demek mümkün.

Yüzme Sporu için haftada 2 veya üç gün bir saat kadar vakit ayırmanız kısa süre içerisinde daha sağlıklı bir birey haline gelmenize büyük bir fayda sağlayabilir.

Yüzme sporu eğlenceli ve yararlı bir spordur. Yüzerken kullanılan ekipmanlar ve kıyafetler herhangi bir sakatlanma riskine karşı özenle kaliteli ürünlerden tercih edilmelidir. Sakatlanma riskini azaltmak adına suya girmeden önce esneme hareketleri yapabilirsiniz. Havuzda veya denizde de yüzecek olsanız esneme hareketleri oluşabilecek kramplara karşı iyi bir önem almanızı sağlar. Suya girmeden 1-2 saat önce yemek yemiş olmanız gerekir fazla aç veya fazla tok bir şekilde spor yapmak çeşitli sorunlara neden olabilir.

Yüzmeye karar verdikten sonra en dikkatli seçmeniz gereken şeyler giysileriniz ve diğer ekipmanlarınızdır. Ekipmanınızın tam olması durumunda daha tüksek ve sağlıklı bir performans gösterebileceğinizden emin olabilirsiniz.  Yüzme için gerekli ekipmandan bahsedecek olursak:

Mayo veya bikini, havuz için bir bone, kulaklarınızı koruyabilmek için bir kulak tıkacı, bir burun tıkacı  özellikle havuzda yüzecekseniz klordan etkilenmemek adına profesyonel bir yüzücü gözlüğü edinebilirsiniz, buğu önleyici spreyler yüzücü gözlüklerinizle beraber daha iyi bir deneyim sağlamanıza destek olacaktır. Dilerseniz uzun veya kısa palet modellerini hem el hem yak paletlerini profesyonel veya amatör yüzmeye uygun biçimlerde tercih edebilirsiniz. Derin bir alanda yüzecekseniz nefesinizi desteklemek adına maske ve şnorkel seti de satın alabilirsiniz. Hem profesyonel hem amatör yüzme sporuna uygun olarak üretilen yüzücü tahtaları dav yüzme ekipmanlarından birisidir. Yüzmeyi yeni öğreniyorsanız pullboy veya deniz makarası da kullanabilirsiniz. Ve eşyalarınızı yanınızda taşırken sizin için kuruluk sağlayacak yüzücü çantalarını da tercih edebilirsiniz. Tabii ki bunlar dışında da birçok yüzücü ekipmanı mevcuttur. Mağazalardan ya da internet üzerinden alınan ekipmanlardan en çok kullanılanlarına örnek olarak bu ürünleri verebiliriz.  

Yüzme sporunun en önemli parçalarından biri yüzerken giyilebilen yüzme şortu, yüzme mayosu veya bikinidir.

Bu ürünler doğru bir biçimde seçildiğinde yüzücünün performansı gayet olumlu bir şekilde yükselebilir. Yüzücü mayoları pek çok spor markası tarafından yüzücünün performansını arttırmaya yönelik olarak üretilmiştir. Farklı spor markalarının pek çok kaliteli sporcu mayosu mevcuttur. Farklı mayo modellerinden mutlaka size uygun olanını tercih etmeniz gerekiyor. Doğru mayo seçimi yüzmenin en önemli parçalarından biridir. Yüzmek için tercih edilen spor mayo modellerinden bahsedecek olursak:

Antrenman Mayosu: Antrenmanlara uygun olarak üretilmişlerdir. Sporcuyu rahat ettirir ve antrenmanda yapılan her türlü harekete uyun sağlayacak şekilde esnektir çabuk kuruyan kumaşlardan üretilmişlerdir. Sporcu vücudu kavramalı fakat kesinlikle sıkıştırmamalıdır.

Ağırlık mayosu ( Drag Suit):  Yüzme formunu yazla etkilemez am yüzücüye ağırlık oluşturur ve yüzmeyi zorlaştırır. Daha yüksek enerji sağlayacak şekilde antrenman yapmanızı sağlar kas grupları daha fazla çalışır.

Yarış Mayosu: Özel olarak sürtünmeyi azaltacak şekillerde üretilen mayolardır. Sporcunun hızlanmasını ve yüzme performansının üst seviyeye çıkmasına yardımcı olan mayolardır. Dayanıklı bir yapıya sahip değiller sadece yüzme yarışlarında kullanıma uygun modellerdir.

Wetsuit Mayo: Özel müsabakada kullanılan bu mayolar diğer mayolara göre daha kalın yapıdadırlar sıcaklığın yüzme için uygun olmadığı yerlerde kullanılan mayolar düşük sıcaklıkta yüzmeye olanak sağlayan modellerdir.

Günlük Bikini Ve şortlar:

Günlük bikini ve şortlar havuzda ve denizde eğlenmek işçin uygun modellerdir fakat yüzme sporu için pek de uygun modeller değillerdir. Yine de farklı modeller sayesinde günlük hayata renk katacak şekilde kullanılabilir.

Yüzme Mayosu Fiyatları Nelerdir?

Pek çok farklı modelinden bahsedilen yüzme mayolarının fiyatları ne amaçla ve hangi alanda kullanılabileceğine göre, istenilen özelliklere göre değişiklik gösterebilir. Mayo modeli seçerken vücut tipinize ve size uyum sağlayacak içerisinde rahat hissedeceğiniz mayolardan tercih etmeniz gerektiğini önerebiliriz. Mayolar için pek çok farklı fiyat bulunuyor. Kadın ürünlerindeki çeşitlilik ile beraber kişilerin tercih aralığı da genişliyor istediğiniz model spor mayolar kaliteli markalar aracılığı ile Tekem Spor ’da.  İstediğiniz model Adidas mayolara ve farklı pek çok spor markasına indirimler ve farklı ödeme fırsatları ile kolayca sahip olabilir, Tekem Spor ‘da güvenli alışverişin tadını çıkartabilirsiniz.

Çerez Kullanımı

Bu sitede size daha iyi bir deneyim sunabilmek adına, bu sayfayı ziyaretinizle ilgili bilgileri toplamak amaçlı çerezler kullanılmaktadır.