100070333
₺1.450,00 KDV Dahil
₺1.899,99 KDV Dahil
100034013
₺1.040,00 KDV Dahil
₺1.399,99 KDV Dahil
100033853
₺2.640,00 KDV Dahil
₺3.599,99 KDV Dahil
%27 İndirim
%27İndirim
Ücretsiz Kargo
Kadın
100033705
₺1.640,00 KDV Dahil
₺2.199,99 KDV Dahil
100033437
₺1.940,00 KDV Dahil
₺2.599,99 KDV Dahil
100033359
₺1.190,00 KDV Dahil
₺1.599,99 KDV Dahil
100033200
₺2.450,00 KDV Dahil
₺3.299,99 KDV Dahil
100033091
₺1.790,00 KDV Dahil
₺2.399,99 KDV Dahil
100033090
₺1.790,00 KDV Dahil
₺2.399,99 KDV Dahil
100032774
₺1.940,00 KDV Dahil
₺2.599,99 KDV Dahil

Reebok günümüzde sporcular tarafından çok sevilen ve tercih edilen bir marka olmanın yanı sıra aynı zamanda günlük hayatta da sıklıkla ilgi çekici güzel görünüşlü ve rahat ürünlere sahiptir diyebiliriz.

 Reebok (Reebok İnternational Limited) markasının günümüze girişi çok eskilere dayanır. Reebok ne zaman kurulmuştur? 1958e dayanır. Yılında İngiltere Boston’da Joseph William Foster tarafından kurulmuştur. JOSEPH William Foster 14 yaşında babası ile beraber çalışıyordu babasının bir tatlı dükkânı vardı. O ise hem babası ile çalışıp hem de çizimler yapıyordu. Ayakkabılara merakı o yaşlardan geliyordu. Daha o yaşlarda dünyaca ünlü bir marka oluşturma hayaline sahip olduğunu söylemek yanlış olmaz. İlk tasarladığı ayakkabı çivili bir koşu ayakkabısı idi. Bu ayakkabı ile hedeflediği yüksek yer tutuşu ve denge idi demek yanlış olmaz. Şirketin ilk başta çeşitli isimleri oldu: J.W. Foster & Co, J.W. Foster & Sons, Mercury Spor Ayakkabılarını bu isimlerden sayabiliriz. Reebok adını alışı 1958’e dayanır. Reebok anlam olarak Afrika antilobu olan Grey Rhebok u temsil eder. Bu antilop çok hızlı bir şekilde koşabilen özel bir hayvandır. Bunun dışında reebok ismi Joe William Foster `in küçükken kazandığı bir koşu yarışında bulunuyor.

 Joseph’in tasarladığı ilk ayakkabının koşu ayakkabısı olmasının nedeni koşuya olan merakıydı. Joseph Balton`da yerel koşu kulübünün bir üyesiydi ilk ayakkabısını kendisi için tasarlamıştır.  Bu ayakkabı çift çivili bir ayakkabıdır.  Bu ayakkabı sayesinde 22 yaşında iyi bir ayakkabı üreticisi olarak anılmıştır.

Koşu ayakkabılar 1924`te Paris koşu olimpiyatlarında kullanıldı.  Olimpiyatlarda kullanılan ayakkabıların da tasarlanması el ile gerçekleştirilmiştir bu ayakkabılar tamamen el işçiliği ürünüdür.

Şirketin asıl kurucusu olan Joseph William Foster 1933 yılında hayatını kaybetmiştir. Daha sonra Torunları heyecan ile onun işlerini büyütmek için çalışmışlardır.

Şirkete Reebok adını verenler Joseph William’ın torunu olan Joe ve Jeff foster’dır

Reebok markasının asıl atılımı 1979’da bir ayakkabı ticaret fuarında Amerikalı bir iş adamı tarafından keşfedilmesi ile başladı. İş adamı bu marka ile bir anlaşma imzaladı anlaşmaya göre Markayı ABD de pazarlayacaktı reebok bu sayede Reebok Usa Ltd. olarak üretime devam etti ve ABD tanıttığı modeller ile zamanla yüksek bir popülariteye ulaştı.

1982 yılında bir çok ayakkabı üreten firmanın en gözde modellerinden biri o zamanlar ‘’the Free Style’’ Kadınlar için üretilen bu popüler model aerobik danslarında kullanılan bir modeldi.

1989’da tasarladığı modellerde ayakkabılarda `pump`  etkisi yaratmaya çalışmış. Pump etkisi ayakkabı basıncına karşı ayakkabı içinin hava dolarak sporcunun daha yüksek performans sağlamasına etki ediyor hava alan ayağın terlemesi azalıyor. Ayakkabı tasarımında ayakkabının çeşitli bölümlerinde hava odaları bulunuyor Koşarken oluşan hasar aza indirgenmeye çalışılıyor diyebiliriz. Hem de ayakkabıda bulunan bu hava odaları aynı ayakkabı modeli içerisinde bile kişiye göre uygunluk gösteriyor. Yani ayakkabı modeli kişisel özelliklere göre verim sağlıyor demek yanlış olmaz. Pump teknolojili ayakkabılar ‘’sporu değiştiren ayakkabılar’’ kitabında yer alıyor.  O zamanki teknolojiye bakıldığında gerçekten başarılı modeller olduğunu söylemek hiç de yanlış olmaz.

Reebok Logoları nelerdir?

Reebok markasının 9 tane farklı logosu bulunduğundan bahsetmek mümkün. Logon değişiklikleri o an temsil ettikleri şeylere göre belirleniyordu diyebiliriz.

İlk logo 1958’de oluşturulmuş, daha sonra 1977’de logo değişikliğine gidilmiş bu logoda Büyük Britanya bayrağı kullanılmıştır.

Reebok ’un günümüzdeki HALİNDE BULUNAN 3 çizgili logonun temeli 1993 yılında atılmıştır demek mümkün.

2019dan beri güncel olarak kullanılan logo ise beyaz zemin üzerine siyah reebok yazısı ve 3 çizgi içerir

Adidas markası reebok’u 2006’da satın aldı

Reebok günümüzde herkes tarafından bilinen dünya pazarında yeri olan büyük firmalardan biridir diyebiliriz. Sadece sporcular tarafından değil günlük hayatta da tercih edilen bir markadır. Ayakkabı dışında da çeşitli giyim spor aksesuar ürünleri üretiminde yer alıyor. Bu da markayı dışarıda gözümüze çarpar hale getirmekte son derece etkilidir demek doğru olabilir.

Reebok hangi spor dalları için hizmet veriyor?

Reebok spor kategorileri şunlardır: Fonksiyonel antrenman, training, koşu, yürüyüş alanlarında hem ayakkabı hem de giyim konusunda müşterilerine hizmet sağlıyor.

Yapacağınız spor dalına ve yak tabanı özelliklerinize göre bir reebok tercih etmeniz önerilir. Reebok markasının bir koşu ayakkabısıyla yola başladığını düşünerek örnek olarak nasıl bir koşu ayakkabısı tercih etmeniz gerektiğinden şu şekilde bahsedebilmemiz mümkün: öncellikli olarak vücut tipinizi göz önünde bulundurabilirsiniz. Vücut tipiniz ayakların baskıladığı noktayı etkileyebilir. Bunun dışında ikinci nokta ise ayağın yere basış şeklidir. Ayağınızın yere nasıl bastığı ayak tipiniz ile ilgilidir ayak tipinize uygun bir ayakkabı tercih etmelisiniz. Taraklı ayaklar daha geniş uçlu reebok ürünlerini dar yapılı ayaklar daha dar kalıplı ürünleri tercih etmeli. Ayak tabanlarınızın yapısına göre kendi Reebok’unuzu bulmalısınız. Diğer bir nokta ise Antrenman tarzınız: Hangi mesafede koşacağınız toplam ne kadar süre koştuğunuz da ayakkabı tercihi yaparken son derece önemlidir.

Reebok kimlerle çalıştı? Reebok çeşitli kurumlar ile çalışmış aynı zamanda çeşitli sporcuların sponsorluğunu yapmış bir firmadır.

Reebok Reebok, Crossfit Games, UFC, Spartan Race, LesMills sponsorluğunu yaptığı firmalardan bazılarıdır. Erin Andrews, Kelly Brooks, John Wall, Chad Johnson, Peyton Manning, Ryan Giggs, David Orzit ise sporsor olduğu sporculardır.

Günümüzde sıklıkla yaşadığımız sorunlardan biri ise Reebok gibi pupüler markalarda sıkça yaşadığımız marka orjinalliği sühesi. Peki orijinal marka reebok ürününü nasıl anlarız?

Orijinal reebok daima orijinal kurusunda sunulur ve kutuda stok kodu bulunure aldığınız ürünlerde stok kodu olmasına dikkat etmeniz önerilir.

Reebok spor ayakkabımı nasıl temizlemeliyim? Reebok spor ayakkabıda kadın ürünleri ve erkek ürünleri için de en çok tercih edilen renklerden ikisi siyah ve beyaz renklerdir. Hem kadınlar hem de erkekler tarafından sıkça tercih edilen bu renklerden   beyaz renk için temizlemesi diğer renklere göre zordur demek yanlış sayılmaz. Reebok ayakkabılarınızı çamaşır makinesinde yıkamanız önerilmez su ve sabun kullanabilirsiniz. Ayakkabılar için özel olarak oluşturulmuş ayakkabı temizleme ürünlerini kullanabilirsiniz. Bunun dışında doğal temizleme ürünlerinden tercih etmek isterseniz en çok kullanılan yöntem beyaz sirke ile ayakkabı temizliğidir. Beyaz sirke hem ayakkabı rengini bozmaz hem de kolay bir temizlik seçeneği sunar.

Reebok ayakkabı modelleri nelerdir? Günümüzde birçok farklı ayakkabı modeli sunan reebok ’un en çok tercih edilen bazı modellerini şu şekilde sıralamamamız mümkündür: reebok royal serisi, reebok qucık serisi, reebok rodgerier serisi reebok flexagon Reebok erkek koşu ayakkabı ve reebok kadın koşu ayakkabıları da sıklıkla tercih edilir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Bu sitede size daha iyi bir deneyim sunabilmek adına, bu sayfayı ziyaretinizle ilgili bilgileri toplamak amaçlı çerezler kullanılmaktadır.