S192225-900
₺119,00 KDV Dahil
S192140-900
₺129,00 KDV Dahil
S192137-900
₺139,00 KDV Dahil
S192134-001
₺119,00 KDV Dahil
90624501
₺101,46 KDV Dahil
₺179,90 KDV Dahil
S212324-611
₺139,00 KDV Dahil
S212320-900
₺139,00 KDV Dahil
S212304-001
₺109,00 KDV Dahil
S212296-900
₺119,00 KDV Dahil
S212293-900
₺119,00 KDV Dahil
S212290-900
₺159,00 KDV Dahil
S212289-900
₺129,00 KDV Dahil
S212289-001
₺129,00 KDV Dahil
S212283-035
₺169,00 KDV Dahil
S212283-001
₺169,00 KDV Dahil
S192263-972
₺149,00 KDV Dahil
S192225-001
₺119,00 KDV Dahil
S192139-001
₺149,00 KDV Dahil
S192137-001
₺139,00 KDV Dahil
S192134-100
₺119,00 KDV Dahil
S192136-001
₺139,00 KDV Dahil
S192139-900
₺149,00 KDV Dahil
S192136-900
₺139,00 KDV Dahil
93575802
₺299,90 KDV Dahil

Çorap

Çorap çeşitlerinin her mevsim kullanıldığı söylenebilir. Ayakta ayakkabı ile birlikte veya evin içinde tercih edilen pek çok farklı çorap modeli vardır. Çorap modelleri günlük hayatta da spor yaparken de tercih edilen ürünlerdir özellikle spor ayakkabıların çorapsız giyilmemesi önerilir. Çorap ile birlikte tercih edilen ayakkabı kişiye çok daha büyük bir konfor sağlar. Başka türde ayakkabılar için de uygun modelde çoraplar tercih edilmelidir. Açık ayakkabılar terlikler ve sandaletler özel yapısı sayesinde ve yazlık ürünler olması nedeni ile de çorapsız giyilebilecek bir şekilde tasarlanmışlardır.

Neden spor ayakkabı ile birlikte çorap giymeliyim diye illa ki düşünmüşsünüzdür. Uygun bir ayakkabı modeli ve uygun bir çorap tercihinin oldukça önemli olduğunu söyleyebiliriz. Çorap giymeden herhangi bir ayakkabı modeli giydiğinizde mantar enfeksiyonu ve ayakta su toplaması gibi durumların artma olasılığı vardır. Bunun sebebi ayakların geri kalan diğer organlardan daha fazla salgı bezine sahip olması denilebilir. Ayakkabı yapı olarak diğer giyim ürünlerinden farklı olarak teri fazla emen yapıda değildir bu yüzden kaliteli spor çorap modellerinden size ve ayakkabınıza uygun olan modellerden tercih yapmanız önerilir. Sağlığınız için tercih ettiğiniz spor çorap modelleri sayesinde ayaklarınızda oluşabilecek bakteri hastalık ve buna bağlı olarak koku miktarı azalır.

Sağlıklı Spor Çorap Modelleri

Hem erkeklerin hem kadınlardın hem de çocukların severek kullandığı ve pek çok rengi deseni çeşidi mevcut çorap modellerinden ister günlük hayatınıza isterseniz spora isterseniz de eve uygun modelleri kolaylıkla bulabilirsiniz. Her mevsim ayaklarınıza farklı bir hava atan çorap modelleri aynı zamanda günlük hayatta da farklı desenleri ile pek çok yerde kullanılıyor ve kendinizi yansıtmanıza yardımcı oluyor. Sporayakkabılaar ve botlarla tercih edilen spor çorap modellerinin pek çok çeşidi bulunduğunu söylemek mümkün babet çoraplar, soket çoraplar, külotlu çoraplar diz altı çoraplar, diz üstü çorap modelleri ve pek çok daha farklı çorap modeline ulaşmak mümkün.       Kadın çorapları, erkek çorapları, çocuk çorapları olarak farklı gruplara ayrılan çoraplar unisex modelleri ile de dikkat çekiyor demek mümkün.  Çorap seçerken ayağınıza ve kullanım şeklinize uygun bir çorap modeline sahip olmanız gerektiğini söyleyebiliriz. Çorabı nerede kullanacağınız oldukça önemli bir detaydır hem ayağınızı dikişleri ile rahatsız etmen bir çorap modeli tercih etmelisiniz. Hem de uygun ayakkabı ve çorap modeli sayesinde ayaklarınızın gün boyu nefes almasına yardım etmelisiniz diyebiliriz.

Çorapların üretildiği pek çok farklı kumaş çeşidi ve kumaş kalitesi mevcuttur. Bunlardan bazıları ise: Bambu çoraplar, gümüş çoraplar, yün çoraplar, pamuklu çoraplar polliamid çoraplar, polyester çoraplar modal çoraplar, pamuklu elastan karışımlı çoraplar olabilir. Özellikle ayaklarında koku problemi yaşayan kişilerin tamamen doğal ipliklerden üretilmiş çorap çeşitleri içeresinden kendine uygun olanı tercih etmesi önerilebilir. 

Nasıl Bir Çorap Modeli Tercih Edilmeli?

Sağlıklı bir çorap tercihi yapmak istediğiniz zaman ise; tamamen pamuktan üretilen modeller,  güneşin zararlı güneş ışınlarına karşı koruma sağlayan anti alerjen özelliklere sahip bambu çorap modelleri, yıpranmalara karşı koruma sağlayan ve yüksek dayanıklılıkta üretilen ayrıca terleme yapmayan  model iplikler tercih edilebilir. Hem günlük hayatınız için hem de spor yaparken özellikle spora uygun olarak üretilmiş çorap çeşitleri de vardır. Bunun dışından ortopedik çorap modelleri sayesinde hem ayak sağlığınız korunacak hem de çorap modeli tamamen ayağınıza uyum sağlayacaktır diyebiliriz.

Çorap modelleri genel itibarı ile ayak yapısına uyum sağlayan esnek kumaşlardan tercih edilmelidir. Diyebiliriz. Mevsime uygun olarak farklı renk ve desenler tercih edilebilir.

Sokak modasına uygun olan çeşitli renkli spor çorapları ve günlük spor ayakkabılarını uygun kombinler haline getirip ister spor taytlarınız ile ister spor ayakkabılarınız ile kullanırken, hem spor hem modern hem de eğlenceli bir görünüm elde edebileceğinizi rahatlık ile söyleyebiliriz.

Tekem Sporda bulunan pek çok farklı çorap modelleri içerisinden kendinize uygun olan modeli kolayca seçebilirsiniz.

Spor çorapları size ve yapacağınız spor uyum sağlayacak şekillerde üretilen çoraplardır Spor çorap modelleri ile egzersiz yaparken kendinizi daha rahat hissedersiniz ve ayak bölgenizde daha az terleme yaşarsınız demek mümkün.

Farklı sporlar için özel olarak üretilen basketbol çorapları; binicilik çorapları, fitness çorapları, futbol çorapları, outdoor çorap modelleri, kayak veya kar çorapları, kaykay çorapları, bisiklet çorapları koşu veya yürüyüş için uygun olan farklı çorap modelleri, hafif jimnastik çorapları, tenis çorapları gibi pek çok farklı çeşitte üretilen çorap modellerinden sporunuza uygun olan çorap modelini tercih edip daha kaliteli bir spor vakti geçirmeyi sağlayabilirsiniz.

Sporlara özel olarak üretilen çorap modelleri için antrenmanlarda tahriş olabilecek ayak bölgeleri göz önüne alarak kişinin daha yüksek bir performans sağlaması adına özel teknolojiler kullanılarak üretiliyor. Spor çoraplarında özellikle esnek yapıda çorap modelleri üretiliyor çorapların ayakkabı zemininde kayması en düşük olabilecek taban özelliklerine sahip oluyor. B u şekilde kendinize uygun spor çorap modelleri ile egzersiz yaparken aynı zamanda spor ayakkabılarınızdan da en yüksek verimi alabilmeniz hedefleniyor.

Soğuk alanlarda yapılan veya dış mekân sporları için daha çok yün kalın ve doğal kumaşlı ürünler tercih edilirken hafif egzersizler için penye ve doğal kumaşlı ürünler ön plana çıkıyor. Terlemeyi emen spor çoraplar sayesinde hem gün boyu kuru hisseder hem de iyi bir antrenmanın keyfini çıkartırsınız.

Outdoor sporlarda kullanılan çorap modellerinde yıpranmaya karşı dayanıklılık ön planda oluyor ve yine yer tutuşu için çorap tasarımında kaymaz elastik bantlar kullanılabiliyor.

En çok tercih edilen futbol için özel olarak üretilmiş modellerin ise uzun bir yapıya sahip olduğunu söyleyebiliriz. Futbol çorapları genellikle diz altı boylarda üretilir. Bacağı tam kavrayan esnek orta banda sahip olan futbol çorabı modelleri alıcıya yüksek bir dayanıklılık da sunuyor diyebiliriz. Futbol çorapları modelinde parmak uçlarında ve topuk bölgelerinde özel dolgular bulunarak sporcuya daha iyi bir performans sağlamaya yardımcı olurken darbelere karşı da koruyor demek mümkün olabilir.

Dünyada en çok yapılan diğer sporlardan biri olan basketbol çorapları sayesinde yüksek zıplamalardan sonra yere düşerken daha az darbe alabilmeniz adına yastıklama sistemi kullanılarak üretilmişlerdir. Özel bir kumaş yapısına ve tasarıma sahip olan bu çorap modelleri sayesinde kendinizi çok daha rahat hissedilirsiniz.

Kış tatillerinin vazgeçilmez sporu olan kaya sporu için kullanılan çoraplar ise terleme yapmayan doğan yün ürünlerinden üretilmiştir. Bacağı tamamen kavrayan bir yapısı vardır. Kayak veya kar sporları için üretilen çorap modellerinde ayağı tamtam kavrayan ve egzersiz sırasında vücudu zorlamayacak dikiş modelleri sayesinde ön plana çıkıyor demek mümkün

Özellikle yoga ve pilates gibi egzersizleri severek tercih eden kadınlar ise bu antrenmanlar için uygun bir çorap modeli edinmelidir. Bu sporlar için üretilen çoraplar ayağına tamamen uyumlu hatta ayakla bir bütün olacak şekilde hissettirmelidir. Yoga veya pilates atı üzerinde kayma olasılığını en alt seviyeye indirerek sporcunun hem sakatlanmasını önlemeli hem de daha iyi bir spor performans gösteresine yardımcı olmalıdır demek mümkün.

Spor Çorap Markaları Ve Fiyatları

Spor Çorapları egzersizine uygun olarak pek çok fiyat aralığında bulmanız mümkün diyebiliriz. Tekem Sporda pek çok farklı modelde markada spor çorabı bulabilir kendinize uygun olan modeli cazip fiyatlar ile satın alabilirsiniz. Spor çorapları ile egzersizlerinizi de günlük hayatınızı da daha kaliteli bir hale getirebilirsiniz.

Çerez Kullanımı

Bu sitede size daha iyi bir deneyim sunabilmek adına, bu sayfayı ziyaretinizle ilgili bilgileri toplamak amaçlı çerezler kullanılmaktadır.