VN0A3B3UY281
₺3.449,00 KDV Dahil
Ücretsiz Kargo
Yeni Sezon
Kadın
VN000D3HY281
₺3.199,00 KDV Dahil
Ücretsiz Kargo
Yeni Sezon
Unisex
VN000D3HNVY1
₺3.079,00 KDV Dahil
VN0A4UUK6BT1
₺3.199,00 KDV Dahil
Ücretsiz Kargo
Yeni Sezon
Unisex
VN0A4UUK4W71
₺3.259,00 KDV Dahil
Ücretsiz Kargo
Yeni Sezon
Unisex
VN0A32QGHRK1
₺3.639,00 KDV Dahil
VN000D5IB8C1
₺3.449,00 KDV Dahil
Ücretsiz Kargo
Yeni Sezon
Unisex
VN0A32QG5WU1
₺3.449,00 KDV Dahil
Ücretsiz Kargo
Yeni Sezon
Unisex
VN0A3TKN6BT1
₺3.829,00 KDV Dahil
Ücretsiz Kargo
Yeni Sezon
Kadın
VN0005UN1KP1
₺2.999,00 KDV Dahil
VN0A7Q5MW001
₺3.639,00 KDV Dahil
VN0A5JMKBMX1
₺4.009,00 KDV Dahil
Ücretsiz Kargo
Yeni Sezon
Kadın
VN0A5KXXBMX1
₺3.189,00 KDV Dahil
VN000D5INVY1
₺3.449,00 KDV Dahil
VN0A5KXXPP51
₺1.919,00 KDV Dahil
VN0005UD50K1
₺2.399,00 KDV Dahil
VN0009Q010F1
₺2.999,00 KDV Dahil
VN0005UK6BT1
₺3.299,00 KDV Dahil
VN0005UN50K1
₺2.999,00 KDV Dahil
VN0007NC50K1
₺2.399,00 KDV Dahil
VN0009QCNWD1
₺3.559,00 KDV Dahil
VN0009QRBLA1
₺2.699,00 KDV Dahil
VN0007NKYJ71
₺4.799,00 KDV Dahil
VN0009QC6BT1
₺3.559,00 KDV Dahil
Ücretsiz Kargo
Yeni Sezon
Unisex

Vans günümüzde daha çok gençlere hitap eden fakat her yaştan müşteriye sahip olan bir satış markasıdır.

Vans genel olarak ürettiği kumaş tipi ayakkabılarla bilinir. Vans markasının ayakkabılarının oldukça yaygın kullanıma sahip olduğunu söyleyebilmemiz mümkündür. Gündelik hayatımızda da spor dallarında da kullanımıyla oldukça dikkat çeken Vans  sokak modasındaki özgün kombin ve tarzlarda kullanılarak oldukça dikkat çekici bir markadır.

 Vans markası Nasıl kuruldu?

Vans Markasının kuruluşu 1966 yılına dayanıyor. O yıllarda lastik firması olarak bilinen The Van Doren firması tarafından oluşturuluyor. İlk Vans Mağazası Kaliforniya’da açılıyor ve Vans hikayesi böylece başlamış oluyor. Vans markasının kurucuları Paul Van Doren ve Jim Van Doren’dir.

Paul çok küçük yaşta okumak istemediğine karar vermişti ve annesi onu bir ayakkabı firmasında çalışması için işe girmesini sağlamıştı aslında hikayenin başlangıcının böyle olduğunu söyleyebiliriz Paul işinde küçük yaştan beri gayet başarılıydı ve önceki çalıştığı firmada yönetici konumuna gelmişti diye biliniyor. Kardeşi ile beraber bir kauçuk firması kurmasının temel sebebi de bu işteki başarısına dayanıyor dersek yanılıyor olmayız. 

Vans ayakkabıları ilk üretilmeye başlandığında o yıllarda üretilen diğer ayakkabılara göre daha kalın tabanlı idi. Bunun sebebinin ise tekne ayakkabısı olarak üretilmesinden kaynaklıydı. Fakat Vans markasını Kaykay ve sörf sporu ile uğraşanların keşfetmesi uzun sürmedi. Bu ayakkabıların dayanıklılığı diğer ayakkabılara göre daha kalın tabanlı oluşu bir süre sonra markayı Kaykay ve sörfçüler arasında popüler hale getirdi demek yanlış olmaz. O zamanlarda üretilen ilk modeli günümüzde de hala satışı sürdürülen  `The Authentic` modelidir.

1970’li yıllarda Vans markası Kaykay sporu ile uğraşanlar arasında hem görüntü hem de yapı itibari ile ikon haline gelmiş. Vans markasının ilk çıkışı da bu şekilde sağlanmıştır diyebiliriz. Pek çok ünlü kaykaycıya sponsor olmuş ve onların ayakkabılarını o dönem vans markası sağlamıştır.  Bu dönemde Kaykaycı Alve ve Peralta’nın da önerilerini alarak ‘’Era’’ modelinin oluşturulması sağlanmıştır. Bu modelin diğer modelden farkı bileği korur bir özellik göstermesidir. Kaykay sporu ile uğraşan bir kişinin desteği ile oluşturulmuş bu modelin büyük bir patlama etkisi yaptığını tahmin etmek zor değil. Spor yaparken sağladığı kolaylık dışında görüntüsü ile de o dönemki kaykaycıların bir numaralı ayakkabı markası haline gelmiştir. Van Doren kaykaycıların oluşturduğu bir şirket olduğundan ve vans kaykaycılara sadık kalacağından çünkü onlarında küçük ama markaya sadık bir grup olduğundan konuşmalarında sıklıkla bahsetmiştir.

 Vans Marka adını kurucu isimlerinden almıştır. Logosu ve amblemi oldukça dikkat çekici ve güzel görünümlüdür. Peki Vans logosu nasıl oluşmuştur?

Vans daha çok gençlere aktif yaşam tarzını benimseyen kişilere hitap eden bir firmadır. Kullandıkları logolar ile de bunu rahat bir şekilde gözlemleyebileceğimizi söyleyebiliriz.

Vans markasının ilk logosunun ortaya çıkışını sağlayan kişi 13 yaşındaki Mark Van Doren’dir. Mark James Van Doren’in oğludur. Bu logoyu Kaykayların üzerine püstürtmek için şablon oluştururken geliştirmişleridir. İlk logo Beyaz üzerine siyah renkli vans yazısından oluşuyordu be ‘’’v’’ harfi kalan ‘’a’’, ‘’n’’, ‘’s’’ harflerinin üzerine doğru uzuyordu. Bu simge Kullanıcılarının da bilindiği gibi Vans markasının kimliğidir. Günümüze yakın zamanlarda Vans logosu için kırmızı renkler de tercih edilmeye başlamıştır bunun sebebi ise kırmızı rengin dinamikliği coşkuyu temsil etmesi ile ilgilidir.

Vans ‘’OFF THE WALL’’ yani Vans duvardan çıktı cümlesi de bu markanın ikon sözü haline gelmiştir ve marka logosunda kullanılır. Bu söz oldukça dikkat çekici aynı zamanda Vans tarzına uygun bir sözdür.  Off The Wall logo kullanımı 1976’dadır bu logo aynı zamanda bir Kaplumbağaya da benzetilir.

Vans modelleri nelerdir?

Geçmişten günümüze sokak tarzı ve iniş çıkışlarıyla daima trend modellere yer veren Vans markasının bir çok farklı modeli bulunuyor. Bunun nedeni markanın daima yeniliğe ve yaratıcılığa açık olması dememiz mümkün. İlk modelinden günümüz modellerine kadar Vans Ayakkabı modelleri şunlardır: İlk modeli Authentic 1966’da piyasaya sürüldü. Daha sonra 1976 yılında Era  #95 , 1977 yılında ise günümüzde oldukça büyük bir hayran kitlesine sahip olan ‘’The old Skool’’ modelleri piyasaya çıktı bu modellerin genel özelliği deri panel içeren özel bir kaykay olmasıdır.  Bu model tasarım adı olarak ‘’Jazz Stripe’’ olarak anılıyor. Modelin çıkışı ise öylesine bir ayakkabı çizimi ile başlamış. Bu yıllarda aynı zamanda şuanda da popüler olan Slip On modeli de tasarlandı. Ski8 Hİ 1978 yılında ortaya çıktı boğazlı yani bileği kavrar nitelikte olması ile kaykaycıların yoğun ilgisini çeken bir model oldu. Bu model kaykaycıların kemiklerinin zarar görmesini engelliyordu.  O zamanlardaki adı "Style 38", 1988 yılında ise Steve Caballero modeli piyasaya sürüldü.  Vans sonraki yıllarda Pazar ağını genişletmiş ayakkabı dışında giyim ürünlerine de firmasında yer vermeye başlamıştır.

Vans orijinalliğini nasıl anlarım?

Vans ayakkabısı kutuları üzerindeki barkodu akıllı telefonunuz sayesinde okutabilirsiniz.

Vans ayakkabılar üzerinde şirket logosu ve amblemi bulunan etiket olur Ayakkabınızı elinize bu etiket ile ulaşmasına dikkat etmelisiniz.

Vans ayakkabıları üzerinde 3 adet marka simgesi yer alır.

1. Simge ayakkabı yan tarafındadır.

2. simge ayakkabının arka tarafında plastiğine bastırılmış durumdadır.

3. ve Son olarak da ayakkabı tabanında yer alan bir vans simgesi vardır.

Vans’ın ayrıca vegan modellere sahip olduğunu da söyleyebiliriz. Vans markası bunun ‘’Nesli tükenen hayvanlara dikkat çekmek için yapmıştır.

Vans vegan modelleri nelerdir?

Classic Authentic , Classic Slip-On , Authentic Lo Pro ve Classic Era modelleri özellikle Vegan modelller olarak dikkat çekiyor. Özel Slip-On'larımız , özel Authentic ve Era stilleri gibi vegan . Canvas Sk8-Hi ürünleri `Gerçek Beyaz ' olarak satın alındığında vegandır ve en sevilen model olan Old Skool ayakkabılarının vegan versiyonu da mevcuttur. ' . 

Vans ayakkabıları üretilirken genellikle kanvas kumaş tercih edilir. Kullandıkları kanvas ise pamuktan üretilmiştir.  Doğal, dayanıklı bir kumaşa sahip olduğunu söylememiz mümkündür taban özelliği sayesinde de Kaykaycı ayakkabısı olarak oldukça konforludur.

Son dönemde oldukça popüler olan Vans vegan serisi dayanıklı mı?

Bütün vans modelleri oldukça dayanıklı olarak üretilmiştir Vans aktif yaşam tarzını benimseyen kişiler için özellikle tasarlanmıştır. Bütün modellerinin en önemli ortak özelliği dayanıklılıktır. Vans kanvas mdellerin, Vans deri modellerinden dayanıklılık olarak bir farkı olmamasına özen gösterilmiştir.

Vans günümüzde sadece ayakkabı firması olarak değil oldukça dikkat çekici birçok farklı Vans ürününü de bünyesinde bulunduruyor.

Vans ayakkabıları nasıl temizlemeliyim?

Vans ayakkabılarının iç taban kısmını karbonat yardımı ile temizleyebilirsiniz. 1 ölçek karbonat 2 ölçek su ile ayakkabı temizlemesini gönül rahatlığı ile yapabilirsiniz.

Deri veya süet vans ayakkabıların temizliği için; sirke ve su ile hazırlanmış karışım öneriliyor, hem doğal hem de deri ve süete zarar vermeyecek bir yöntemdir dememiz mümkün.

Vans kanvas ayakkabılar için ise ılık su deterjan veya sabun ile yıkama yöntemi kullanabilirsiniz. Kanvas ürünleri elinizde yıkamanız öneriliyor.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Bu sitede size daha iyi bir deneyim sunabilmek adına, bu sayfayı ziyaretinizle ilgili bilgileri toplamak amaçlı çerezler kullanılmaktadır.