ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

Yüzücü Bonesi

Yüzme sporu ile ilgilenen hemen hemen herkesin ozellikle havuzda yüzerken tercih ettikleri boneler özel olarak oluşturulmuş bonelerdir. yüzücü ekipmanları içerisinde önemli bir yere sahip oldukları söylenilebilir.  Kafa bölümünde özellikle saçları tamamen kaplar ve saçların su almasını engeller diyebiliriz. Bu sayede saçların zarar görmesinin önüne geçilebilir. Her yaştan kadın erkek genç ve çocuklar için pek çok farklı bone büyüklüğü bone çeşidi ve bone rengi vardır ayrıca farklı tasarımları şile de dikkat çeken yüzücü bonelerini kullanmak oldukça eğlencelidir de demek mümükün. Yüzücü bonelerinin havuzda veya denizde pek çok farklı çeşidi kullanılabilir bone modeldir tercih ederken nasıl bir sporcu olduğunuz nerede egzersiz gerçekleştireceğiniz oldukça önemli hususlar arasında yer alır ayrıca boneler için renkler oluşturulurken denizde yüzmeye uygun veya yarışlar için pek çok farklı dikkat çekici renkte ürün tercih edilmiştir. Buna bağı olarak bonelerin üretiminin sağlandığı malzemelerde de değişiklik görebilmek mümkün diyebiliriz. Uygun bir yüzücü bonesini her mevsim rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ayrıca yüksek kalitedeki ve kolay temizlenebilir ürünleri tercih etmek de sizin için kullanım kolaylığı sağlayacaktır demek mümkün. Yüzücü bonesi kullanmak hem sürekli su içerisinde bulunan kişinin saçları için hem de havuzun temiz kaması için oldukça gerekli bir eylemdir demek mümkün. Ayrıca iyi bir yüzücü bonesi sayesinde kişinin performansını da oldukça olumlu bir şekilde etkilenebilir. 

Neden Yüzücü Bonesi Kullanmak Gerekir?

Havuzda bulunan klor ve farklı kimyasallar düzenli olarak yüzen kişiler için saçlarda olumsuz etkiler oluşturabilir bu sebep ile bone kullanımı oldukça önemli özüküyor. Aynı zamanda yüzücü bonelerinde bulunan hidrodinamik özellik sayesinde özellikle olimpik havuzlarda yüzerken daha yüksek bir performans sağlayabilirsiniz. Bu bone özelliği sayesinde su içerisinde yüzerken kaymanız daha kolay olacak ve daha hızlı bir performansı daha büyük bir rahatlık ile gösterebieceksiniz demek doğru olabilir. Yüzme sırasında bone kullanılmadığında saçlar yüzünden ekstra bir ağırlık hissedilebilir. Boneler sayesinde daha özgür bir deneyim yaşamanızın mümkün olduğunu söyleyebiliriz. Aynı zamanda çoğu havuzda bone kullanımının zorunlu olduğunu söylemek de mümkündür. Bunun sebebi ise bonelerin havuz içerisindeki hijyen kurallarını korumaya da yardımcı olmasıdır Bone kullanılmayan havuzlarda zaman ile saçlar dökülerek birikir bu hem havuzun kalitesini kötü yönde etkiler hem de havuzda kullanacağınız diğer ekipman çeşitleri için de olumsuz bir etki yaratır demek mümkündür.

Bonelerin kişiye ve kullanım amacına göre uygun şekillerde üretimi sağlanıyor ve pek çok farklı şekilde yüzücü bonesi bulunabiliyor.

Lateks yüzücü boneleri: bu boneler daha çok tek renk olarak üüretilirler düz renklere sahip bonelerdir çeşitli şeklîleri ve desenleri bulunmaz denilebilir yarışlarda da kullanılmaya uygun olan bu modeller kauçuk malzeme kullanılarak öğretilir. Oldukça dayanıklı modellerdir ve uzun süre kullanılabilirler. Suyu tamamen saçların dışında tutarlar ve baş bölgesini sıkıca kavrarlar yine de performansı olumsuz yönde etkilemezler. Su içindeki sürtünmeyi azaltmaya olan katkıları sayesinde sporcunun daha iyi bir performans sağlamasında etkisi olabilirler.

Silikon yüzücü boneleri: silikon modeller lateks kullanmayan veya lateks alerjisi olan kişiler için oldukça uygun olan modellerdir. Lateks bonelere oranla daha fazla renk ve desen seçeneği mevcuttur ve daha sağlıklı modellerdir ve alerjik bir etki göstermezler demek doğru olabiliri. Kısa saçlı kişiler silikon yüzücübonesi modellerini uzun saçlı kişilere göre daha rahat bir birçimde tercih edebilirler. Silikon boneler uzun saçlar üzerinde kayma eğilimi gösterebilen modellerdir. Kumaş yüzücü boneleri ise likralı kumaşlardan ve polyesterlerden üretilir. Lateks ve silikon bone çeşitlerine oranla kullanımları daha kolaydır ve kolayca giyilebilir uzun ve gir sahip saçlara sahip olan kişiler tarafından da bu yüzücü bonesi modelleri oldukça fazla tercih edilen modellerdendir. Günlük kullanım için daha uygun oldukları söylenebilir. Kumaş bone modelleri lateks bone modellerine göre daha uzun süreli kullanım sağlanabilecek modellerdir diyebiliriz. Dayanıklılık oranı lateks bonelerde de güçöllüdür fakat likralı boneler daha uzun süreli kullanıma yatkındırlar. Profesyonel yüzücüler ve yarışçılar silikon veya lateks bonelerden tercih ederler son zamanlarda lateks bonelere göre silikon bone kullanımı daha yaygındır demek mümkün.

Bone Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Yüzücü bonesi seçerken kişisel fiziksel özellikleriniz, boneyi nerede kullanacağınız ve ne tür özellikli bonelerin performansınızı kotu yönde etkilemeyeceğine odaklanmanızı önerebiliriz. Profesyonel yüzücüler lateks veya silikon bone modellerinden tercih ederken günlük kullanımda ve hobi için yapılan yüzme sporlarında likralı boneler daha rahat bir günlük kullanım sağlıyor. Soğuk havalarda yüzecekseniz ise noepran malzemeden üretilen modeller sayesinde daima sıcak kalabilirsiniz. İyi bir bone tercihi yaparken mevsim koşullarına ve su içerisindeki hava durumu koşullarına dikkat etmeniz ve göz önünde bulundurmanız gerekir. Çok soğuk havalarda neopran boneler işinize yarayacaklardır.

Kadın ve erkeklerde bone kullanımı ve cinsiyet çoğu zaman farketmezken çocuklar için üretilen boneler onların baş bölgesine uyum sağlayabilmesi adına daha küçük boyutlarda ve özel olarak üretilir diyebiliriz. Başlangıçç orta ve profesyonel bone çeşitlerinden size uygun olanını rahatlık ile tercih edebilir ve kullanımı sağlayabilirsiniz.

Bone seçerken boneyi nerede kullanacağınıza göre renk ve tür tercihi yapabilirsiniz. Özellikle açık alanda ve yüzme sağladığınız bölgede farklı yüzücüler veya tekneler bulunuyorsa açık renk veya neon renklerde boneler tercih etmeniz uygun bir seçim olabilir. Bu boneler görünmenizi kolaylaştıracaktır ve kaza riskini azaltmak için bu bonelerden tercih edebilirsiniz.

Yüzücü Bonesi Nasıl Takılır?

Genellikle dar yapıları yüzünden zor bir biçimde takılabilirler. Yüzücü bonelerini takarken size kolaylık sağlayacak birkaçç basit ipucundan bahsetmek mümkün.

Uzun saçlı insanlar kısa saçlı insanlara göre havuz bonesi takarken daha çok zorlanabilirler bonenin iç tarafına sacların tam olarak yerleşmesi ve eşit bir şekilde oturtulması olduça önemlidir bunun için 2 yönem bulanır ya saclarınızı tamamen geriye vererek boneyi geçirdikten sonra saclarınızı bone içerisine yerleştirebilirsiniz ya da saclarınızı sıkıca topladıktan sonra bone rahat bir biçimde takabilirsiniz. Lateks boneleri takarken ise gerekirse pudra kullanabilirsiniz. Yüzücü gözlüğü ile birlikte kullanıldığı zaman rahat bir kullanım sağlamanız önemlidir. 

Kaliteli Yüzücü Bonesi Markaları Ve yüzücü Bonesi Fiyatları

Tekem Spor sayesinde en çok tercih edilen yüzme ekipmanları markalarına en kalitedeki yüzücü bonelerine kolaylıkla ulaşmanız mümkün. Yüzü bonesi fiyatları bone tasarlanırken kullanmış olan materyale göre değişiklik gösteriyor. Kaliteli, bir bone tercihi yapıldığı zaman ise uzun süreli bir kullanımı rahattık ile sağlayabiliyorsunuz Tekem Spor sitesi üzerinden veya Tekem Spor mağazalarından yapacağınız alışverişlerinizde en kaliteli yüzücü bonelerine en cazip fiyatlar ile ulaşmanız mümkün olabilir. Sadece yüzme bonesi değil yüzerken tercih edebileceğiniz diğer yüzme ürünlerine de ulaşmanız mümkün.

Çerez Kullanımı

Bu sitede size daha iyi bir deneyim sunabilmek adına, bu sayfayı ziyaretinizle ilgili bilgileri toplamak amaçlı çerezler kullanılmaktadır.