ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

Yüzücü Ekipmanları

Yüzme sporunun genellikle sağlıklı bir birey olmak isteyen herkes tarafından tercih edilebilen bir spor olduğunu söyleyebiliriz. Yüzmenin vücuda da mental olarak da pek çok faydası bulunuyor. Yüzme sporu hem akciğerlere hem de kişisel olarak kas gelişimine büyük bir fayda sağlayabiliyor demek mümkün. Yüzme sporunu haftada i3 kez yapmak sağlıklı bir bedene kavuşmanıza katkı sağlayabilecekken aynı zamanda yüzme sporu sayesinde zihinsel olarak da daha sağlıklı hale geliyorsunuz yüzme sayesinde daha iyi görünümlü bir fiziğe kavuşmanıza da yardımcı olur. Bunun dışında yüzme sırasında diğer sporlara oranla çok daha farklı kas gruplarının aynı anda çalışmasını sağlayabildiğini söyleyebiliriz. Ve bu sayede fiziksel olarak en kısa süre içerisinde değişiklik elde edebilirsiniz.

Yüzme sporunu da doğru bir şekilde geçekleştirebilmek oldukça önemlidir doğru bir yüzme stili ve doğru ekipmanla sayesinde yüzme sporundan en yüksek verimi alabilirsiniz. Uygun ekipmanlar yüzme sırasında iyi ve kaliteli ekipmana sahip olmak ister amatör bir sporcu olun isterseniz ise profesyonel bir sporcu olun büyük bir önem arz eder diyebiliriz. Yüzme sırasında kullanacağınız ekipmanların kalitesi ile doğru orantılı olarak yüzme performansınızı artacağını da söylemek gerekir. Doğru ekipman tercihi sayesinde amacınıza uygun olarak yüksek bir performans sağlayabilirsiniz. Ayrıca uygun ekipman tercihi sayesinde daha az sakatlık riskiniz de oldukça azalabilir.

Yüzme hem yaz hem de kış mevsiminde yapılabilecek geniş alanlı bir spordur diyebiliriz. Yüzmede kullanılacak belli başlı yeni başlayanlara uygun amatör ve profesyonel üzücüler için uygun olan hem farklı yapıda hem de ortak kullanılabilen ekipmanlar vardır çocuk ekipmanları ve yetişkin üzücü ekipmanları yaşa ve ağırlığa bağlı olarak değişkenlik gösterebilir.

Yüzücü Ekipmanları Nelerdir?

Mayo tercihi ekipman tercihleri arasında büyük bir önem taşır diyebiliriz. Doğru mayo tercihi yüzme için oldukça büyük bir önem taşır ve yüzücü performansı üzerinde büyük bir etkisi vardır denilebilir.  Özellikle spor için yüzmeyi tercih edecekseniz iyi bir spor mayoya sahip olmanın performansınız üzerinde pek çok fayda sağlayabileceğini söylemek mümkün. Mayo seçerken dikkat edilmesi gereken belli başlı hususlar vardır bu hususları göz önüne alarak kendiniz için uygun mayoyu sevdiğiniz renklerde ve desenlerde tercih edebilirsiniz. Mayolar iyi bir spor performansı sağlamanıza yardımcı olurken aynı zamanda sizi daha iyi göstereceklerdir. Kadın ve erkek mayolarında farklılıklar bulunur kadın ve erkeklerin anatomik olarak farklılıkları bulunduğu için farklı modellerde üretilen mayoların amaçları kişiye yönelik yüksek performans sağlanmasını kolaylaştırmaktır diyebiliriz.

Yüzücü Bonesi: Bone kullanımı özellikle havuzlarda ve yarışlarda oldukça önemlidir bone kullanımı sayesinde havuzların hijyenleri kolaylıkla sağlanabilir aynı zamanda bone kullanımı yüzme sırasında saçların sporcuyu engellememesi de hedeflenir. Pek çok farklı materyallerden üretilebilen bone modellerinden silikon modeller farklı renk ve tasarım çeşitliliği ile son derece gözde olan modellerdir demek mümkün. Denizde veya havuza özel modelleri uzun saclıların daha rahat kullanabileceği modeller en iyi yüzücü bonelerini Tekem Spor ile sizler için en kaliteli por markaları eşliğinde bir raya getirdik. Yüzme egzersizleri sırasında doğru bone tercihi yapmak iyi bir performans için oldukça gereklidir.

Yüzücü gözlüğü: Yüzücü gözlükleri sayesinde hem havuda hem de denizde gözleriniz için bir koruma sağlarken daha iyi bir performans da göstermeniz mümkün oluyor genel olarak oval bir biçimde üretilen yüzücü gözlüklerini farklı biçimlerde de amacınıza uygun olarak satın alabilirsiniz. Pek çok farklı yüzüş alanı e hava durumuna uygun olarak üretilmiş yüzücü gözlükleri sayesinde iyi bir performans gösterebilir karanlık alalarda bile görüşünüzü kuvvetlendirebilirsiniz. Aynı zamanda lensler sayesinde güneş ışınlarının kötü ekişinden de gözlerinizi koruyabilirsiniz. Yani sağlığınız için de yüzücü gözlüklerini kullanmanız gerekiyor. Yarışmalarda ve antrenmanlarda farklı tip kullanılan yüzücü gözlükleri sayesinde yüzücüler her zaman rahat hissediyorlar ve performanslarını her yerde en yüksek seviyede gösterebiliyorlar. Kaliteli markalardan ihtiyacınıza uygun olan lensleri ve yüzücü gözlüklerini tercih edebilirsiniz.

Kulak tıkacı: Kulak tıkacı yüzme sırasında kulakların zarar görmeme ve içine su kaçmaması için kullanılır ayrıca su içerisindeki basınçtan kulakların etkilenmemesine de büyük bir fayda sağlar. Yüzme sonrasında oluşabilecek ağrıları önlemede etkili olan kulak tıkaçları rahat bir konforlu bir yüzme performansı gerçekleştirilmesinde büyük önem taşıyor.

Yüzücü tahtası: Yüzmeye yeni başlayan kişiler için uygun olan bir ekipman aleti olduğu söylenebilir. Yüzücü tahtaları doğru ve iyi bir yüzmeyi gerçekleştirmek için antrenmanlarda kullanılıyor ve yüzme öğrenirken büyük bir kolaylık sağlıyor denilebilir. Yüzme tahtaları sayesinde çocuklar veya yetişkinler yüzme öğrenirken daha az korku yaşıyorlar demek mümkün olabilir.

El paleti: Kol kaslarının yüzerken daha doğru çalışması için kullanılan ürünlerdir kas grubunun gelişmesine katkı sağlar ve yüzüş performansını arttırmada gayret etkili ekipman ürünleri olduklarını da söylemek gerekir. El paletleri sayesinde daha az enerji harcayarak kısa süre içerisinde daha yüksek bir verim sağlanabiliyor ve kas gelişimi daha hızlı ir şekilde gerçekleşebiliyor.

Yüzme maskesi ve şnorkel: Bu ürünler sayesinde su altında uzun bir süre görüşünüzü kaybetmeden kalabilirsiniz ayrıca yüzme maskesi sayesinde su altında geniş bir görüş açısı deneyimi de sağlamanız mümkün olabilir.

Pullboy: Pullboylar genellikle yüzmeye yeni başlayanlar tarafından kullanılırlar. Pullboylar yüzme stilini düzeltmede fayda sağlayan ekipmanlardandır.

Havuz ve deniz makaraları: Havuz ve deniz makaraları su üzerinde durmayı kolaylaştırırlar ve hafif yapıları nedeni ile yüzmeyi öğrenen veya eğlence için pek çok insan tarafında terci edilebilir ürünlerdendir

Yüzme genellikle küçük yaşlarda öğrenilmesi tavsiye edilen sporlardan biridir. Bebekler ve çocuklar için sıkça kullanılan ekipmanlar ise: Boyunluk yüzme simidi, kolluk can yeleği, yüzme kemeridir. Bu malzemeler çok küçük çocuklar için ve bebekler için gönül rahatlığı ile kullanılabilir. Her yaştan insan yüzme ekipmanları sayesinde güvenli bir yüzme deneyimi sağlayabilir.

Yüzme Ekipmanı Modelleri Ve Kaliteli Yüzme Ekipmanları

İster kadın ister erkek isterseniz ise çocuk bir yüzücü olun size en uygun ekipman çeşidini Tekem Spor sitesinde ve Tekem Spor mağazalarında kolaylık ile bulmanız mümkün Tekem spor sayesinde istediğiniz yüzme mayosunu havuz veya deniz gözlüklerini yüzme bonelerini en kaliteli spor markaları aracılığı ile ister profesyonel isterseniz ise amatör olarak kullanabilir. Yüzme performansınızı daha iyi bir hale getirirken havuzda veya denizde yüzerken daha çok verim alırsınız ve doğru ekipman tercihi sayesinde spor sırasında hem teknikleriniz hem de kas grubunuz daha hızlı gelişir. Su içeresindeki kayganlığı arttıran bone modelleri görüşü etkileyen gözlük modelleri ve farklı markaların en iyi yüzücü mayolarına Tekem Spor aracılığı ile çok cazip fiyatlar ile ulaşabilir istediğiniz ekipmanı tercih edebilirsiniz. Tekem Spor siz sağlıklı bir vücuda sahip olurken daima ürünleri ve ekipman malzemeleri ile yanınızda olacak ve size daima güvenli alışveriş fırsatları sunmaya devam edecektir. 

Çerez Kullanımı

Bu sitede size daha iyi bir deneyim sunabilmek adına, bu sayfayı ziyaretinizle ilgili bilgileri toplamak amaçlı çerezler kullanılmaktadır.