ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

Fitness Ekipmanları

Fitness kişisel olarak sağlıklı bir görünüme kavuşmada etkili olan bir spordur demek mümkün. Fitness sporunda amaç geniş bir kas kütlesine sahip olmaktan daha çok fit bir görünüme kavuşmaktır. İyi bir görünüş ve sağlıklı bir vücut pek çok kişinin kavuşmak isteyeceği bir şeydir diyebiliriz.

Düzenli olarak Fitness yapan insanlarda yağ oluşum oranları normal hayatta spor yapmayan insanlara göre daha azdır gün içerisinde daha fazla kalori harcarlar ve daha kolay bir biçimde kilo verebilirler. Fitness antrenmanları sayesinde daha dinç ve daha geç hissedersiniz. Fitness antrenmanları sayesinde kan dolaşımı düzene girer tansiyon gibi hastalıkların önüne geçilmesi kolaylaşır demek mümkün.

                               Fitness hem kadınlar hem de erkekler tarafından en çok tercih edilen antrenman tiplerinden biridir. Daha çok salonlarda gerçekleştirilen bu spor tipi gerekli ekipmanlar sağlandıktan sona ister açık havada ister evde rahatlıkla ile gerçekleştirebilir.

Fitness her mevsim konforlu bir4biçimde her yerde yapılamaya uygun bir spordur. Fitness antrenmanları için haftada 3 gün bir saat ayırmak yeterlidir diyebiliriz.

Düzenli olarak yapılan Fitness antrenmanları kısa süre içerisinde sporcu vücudunda gözle görülebilir bir değişim sağlar 3-6 ay arasında değişimi etrafımızdakiler de fark edebilirler.

Ayrıca fitness zihinsel olarak depresyon ve stres ile savaşmada oldukça etkili spor türlerinden biridir.      Düzenli egzersizler zihinsel olarak da kendinizi daha iyi hissetmemenizi kolaylaştıracaktır. Fitness antrenmanları sayesinde kısa zamanda hem daha sağlıklı bir görünüme kavuşabilir hem de kendinizi mental olarak daha da zinde hissedebilirsiniz.

Fitness yapılırken programlar kişiye yönelik olarak hazırlanır kişisel programların hazırlanmasının nedeni ise herkesin genetik yapısının farklı olması ve buna bağlı olarak da daha çok çalıştırılması gereken kas grubunun değişiklik göstermesidir. Aynı zamanda fitness kilo vermek formda kalmak ve kilo almak için de yapılabilen bir spor dalıdır. Kişinin bu sporu yapma amacına uygun olarak farklı belenme düzenleri ve farklı kas grubu antrenmanları antrenörler tarafından özenli bir biçimde oluşturulur.

Spor yaparken ve kullanılan ekipman çeşitlerinin kaliteli olması ve yeterlilik sağlaması sporun uygun bir çimde yapılabilmesi için oldukça önemlidir. Fitness antrenmanlarında da size kısa süre içerisinde yüksek performans sağlamanıza yardımcı olabilecek antrenman aletleri kullanılır. Fitness ekipmanlarının içerisinde uygun pamuklu fitness tişörtleri fitness ayakkabıları fitness taytları fitness şortları bulunabilir. Spor çantaları da fitness için kullanılan kıyafetleri ve basit malzemeleri taşımak için oldukça gereklidirler spor sonrası öğününüzü de spor çantalarında rahatça taşıyabileceğiniz bölmeler bulunduğunu da söyleyebiliriz.

Fitness egzersizleri sırasında kullanılabilen ekipmanlar içerisinde farklı spor aletleri ve kişisel ekipman ürünleri bulunur.

Spor Salonlarında Bulunan Spor Aletleri nelerdir?

  1. Koşu bantları: Fitness sporunda oldukça fazla kullanılan aletlerdendir koşu bantları sayesinde yağ yakımını destekleyebilir kendinize ve programınıza uygun olarak yürüyüş ve koşu egzersizle yapabilirsiniz. Koşu banlarında bulunan farklı seçenekler ile interval koşular geçekleştirebilir kardiyo çalışmalarınıza katkı sağlayabilirsiniz.
  2. Kondisyon bisikletleri: dikey bisikletler, yatay bisikletler ve eliptik bisikletler olarak salonlarda görebileceğiniz farklı modelleri vardır dikey bisiklet kardiyo çalışmaları ve yağ yakımı için oldukça verim sağlayan ürünlerdir, yatay bisikletler duruş bozukluğu olan kişiler tarafından sıklıkla tercih edilir yatay bisikletler sayesinde iyi bir duruşu destekleyebilirsiniz. Eliptik bisikletler: Yağ yakımı üzerinde oldukça etkili modelde olan bu bisikletler vücudun hem alt kısmını hem de üst kısmını çalıştırarak yağ yakımını oldukça hızlandıran bisiklet türleridir diyebiliriz.
  3. Spin Bike: son zamanlarda oldukça popüler olan spin bike modeller spininng antrenmanları için kullanılır bu antrenmanlar grup halinde yapılan antrenmanlardır. Yüksek ses müzik ve eğlenceli bir antrenman fırsatı sunulur. Aynı zamanda spin bike egzersizleri sayesinde kısa süre içerisinde yüksek bir kalori ve buna bağlı olarak yağ yakımı da gerçekleştirmeniz sağlanabiliyor.

Vücut Geliştirme Aletleri

Vücut geliştirme ekipmanlarına bakıldığında ise bölgesel olarak farklı ekipmanların bulunduğunu söylemek mümkün. Antrenmanlarınızı ister serbest ağırlıklar ile isterseniz se aletlerle veya her ikisini de kullanarak gerçekleştirebilirsiniz.

Üst vücut için kullanılan aletler: göğüs itme makinesi, göğüs sıkıştırma hareketi, omuz ve sırt makinesi. Omuz itme makinesi, omuz yana açma makinesi, karın çekiş makinesi, ön kol makinesi, arka kol makinesi, sırt makinesi, sırta çekiş makinesi ve daha farklı pek çok makine bulunur fakat genel olarak bir spor salonunda karşılaşabileceğiniz makineler bunlardır diyebiliriz.

Alt vücut için vücut geliştirme makineleri: Arka bacak makineleri, ön bacak makinesi, bacak itme makinesi, multi hip, makine calf makinesi, iç ve dış bacak makineleri en çok kullanılan aletlerdendir.

Serbest ağırlık makineleri

Serbest ağırlıklar salonlarda vücut geliştirme için kullanılırken serbest ağılıklar sayesinde pek çok hareketin gerçekleştirilebilir olması sebebi ile serbest ağılıklar ev sporunda da tercih edilebilir. Kişisel olarak kullanılırken de rahat hissettirtebiliyor.  Serbest ağırlıklar herhangi bir makaraya bağlı değillerdir.

Kişisel bir deneyim fırsatı sunarlar ve kişiler makine kullanmadan kendi dengelerini kullanarak serbest ağırlıklar yardımı ile egzersiz gerçekleştirirler

Dambıllar ve ağırlık setleri : en çok bilinen ve ev sporunda da kullanılan fitness ekipmanları arasında yer alırlar. Pek çok farklı ağırlık tercihi arasından kendiniz için uygun olan ağırlıkları tek tek veya seri hâlinde farklı ağırlıklar ile tercih edebilirsiniz. Dambıl setleri genellikle 2.5-25 kg aralığındadır. Dambıllar sporcunun dengesini sağlamada da önemli bir role sahiptir.

Ağırlık plakası: Ağırlık plakaları profesyonel olarak kauçuk bir maddeden üretilen ağırlık plakaları halter için de kullanılabilen ürünlerdir. Barlar ile kullanımı sağlanan bu plakaların etkisini arttırmak ve farklı kas gruplarını etkili biri biçimde çalıştırabilmek için ağırlık sehpaları bu ürünlerle birlikte tercih edilirler.

Barlar: barlar genellikle ağırlıkları taşırlar farklı ağırlık palankalarını rahatlık ile barları kullanarak taşıyabilirsiniz. Barlara birden fazla plaka takılabilir buna uygun olarak bar uzunlukları değişiklik gösterebilir.

Tekem Spor ’da Fitness Ekipmanları Sayesinde kaliteli Bir Performans Çıkartın

Tekem Spor ‘da fitness yaparken ihtiyaç duyabileceğini pek çok farklı ürünü bir araya getirdik fitness tişörtleri antrenman sırasında kuru kalmanızı sağlayarak sizin performansınızın artışına destek olacaktır. Fitness ekipmanlarında ağırlık eldivenleri ve ağırlık kemerleri kullanarak daha iyi bir denge sağlayabilir daha yüksek oranda performans gösterebilirsiniz. Doğru fitness eldiveni sayesinde ağırlık kaldırırken ellerinizde oluşabilecek hasar en aza iner ve sağlam bir ağırlık tutusu gerçekleştirirsiniz bu sayede eldivenli bir biçimde eldivensiz iken kaldırdığınız ağırlıktan daha fazlasını kaldırabilirsiniz. Sağlığınızı da olumlu yönde etkileyen fitness eldivenleri sporun en önemli parçalarından biridir

Jimnastik topu: Hem esneme hareketleri için hem de vücut geliştirme hareketleri için kullanılan jimnastik topu uygun kullanıldığında doğru hareketler ile hem doru bir duruşa destek oluyor hem de vücut geliştirmeyi sağlıyor. Jimnastik topları kullanıma yönelik olarak farklı boyutlarda üretilebilir ve hem kadın hem de erkek sporcular tarafından severek kullanılıyor.

Çerez Kullanımı

Bu sitede size daha iyi bir deneyim sunabilmek adına, bu sayfayı ziyaretinizle ilgili bilgileri toplamak amaçlı çerezler kullanılmaktadır.