88749702
₺599,90 KDV Dahil
88749701
₺599,90 KDV Dahil
88329610
₺599,90 KDV Dahil
58671695
₺1.320,00 KDV Dahil
₺2.400,00 KDV Dahil
53009411
₺3.800,00 KDV Dahil
53009401
₺3.800,00 KDV Dahil
52026701
₺1.495,00 KDV Dahil
₺2.300,00 KDV Dahil
37112803
₺3.000,00 KDV Dahil
Ücretsiz Kargo
Yeni Sezon
Unisex
37112802
₺3.000,00 KDV Dahil
35357221
₺2.760,00 KDV Dahil
₺4.600,00 KDV Dahil
%40 İndirim
%40İndirim
Ücretsiz Kargo
Erkek
35357212
₺2.990,00 KDV Dahil
₺4.600,00 KDV Dahil
%35 İndirim
%35İndirim
Ücretsiz Kargo
Erkek
35357211
₺4.600,00 KDV Dahil
30966805
₺3.300,00 KDV Dahil

Puma şirketi tam adı ile Puma AG Rudolf Dassler Sport’tur. Puma markası Almanya’da küçük bir kasaba olan Herzogenaurach’da kurulmuştur. Puma markasının kurucusu Rudolf Dassler adındadır. Rudolf Dassler Adidas markasının kurucusu olan Adolf Dassler’in kardeşidir. Rudolf ve Adolf kardeşler ‘’Dassler ayakkabı fabrikası’’ adı altında başladıkları ayakkabı üretimi ve satışlarına aralarındaki anlaşmazlık sonucu son vermişlerdir ve iki kardeş de kendilerine ait şirket oluşturmuştur. İki şirket de aynı kasabanın farklı uçlarında kurulmuştur. İki kardeş maalesef ki küs olarak hayata veda etmişlerdir. Aralarında çıkan anlaşmazlığın temel nedeninin zaten günlük hayatta da çok iyi geçinmemeleri olduğu söyleniyor.

 Puma markası resmi olarak 1948’de kurulmuştur. Günümüzde dünya pazarında çok geniş bir satış ağına sahiptir. En büyük spor giyim markalarından biridir. Puma markasının günümüz itibari ile 120’nin üzerinde ülkede satışı mevcuttur ve Puma fabrikasında neredeyse 13.000 fabrika işçisi bulunuyor.

 Ülkemizde de satın alımı en çok tercih edilen güvenilir markalardan biri olduğunu söylemekle doğru yapmış oluruz diyebiliriz.

İlk başta sadece ayakkabı üretim firması olarak ortaya çıksa da günümüzde çok geniş yelpazede spor giyim ürünlerine yer veren bir markadır, yine de en çok puma ayakkabıları ile anıldığını söyleyebiliriz.

Puma amblemi de yıllar içerisinde değişiklik göstererek bugünkü halini almıştır.  Bugüne kadar toplam 11 farklı logo kullanan marka günümüzde iki logosunu hala kullanmaktadır

İlk logosu Dassler adını simgeleyen bir logodur ve ‘’D’’ harfi içinden atlamakta olan bir kedi simgesi vardır ilk logo oluştururken Şirketin ismi de Şirket kurucusunun adı ve soyadının baş harflerine uygun olarak RUDA idi. B bu logo 1948 1951 yılları arasında kullanılmıştır.  Daha sonra iki farklı logo kullanmıştır fakat bu logolar içinde puma örüntüsünü çok fazla vurgulayamadığı için kendini rahatsız hissetmiştir diyebiliriz. Puma figürünün nın daha önde durduğu logolar kullanmaya karar verip 1968 yılında karikatürist Lutz Backes’i görevlendirdi Karikatürist marka için panter gövdesine sahip olan bir puma oluşturdu bu logo çokça beğenildi. Firma karikatüriste bu logo ile satılan her ürün için 1 Cent teklif etmiş olsa da Lutz bunu kabul etmemiş 600 mark civarında toplu bir ödeme talep etmiştir. İsteği şirket tarafından kabul edilmiştir bir sırt çantası ve bir çift ayakkabı Lutz’a hediye edilmiştir. 1970 yılında logoda tekrar değişikliğe karar verilmiştir kullanılan puma sembolü sıçrar bir hale getirilmiştir burada Pumanın sıçrar şekilde kullanılma amacının markayı daha dinamik göstermek olduğunu söylememiz mümkündür. 1974 yılında logoya marka adı olan ‘Puma ismi de eklenmeye karar verilmiştir. Daha sonraki yıllarda logoda isim ve ‘’Puma’’ sembolü de kullanılacak şekillerde geliştirilen logo en son 1980 ve 1988’de oluşturulan iki farklı logosunu günümüzde de kullanmaya devam etmektedir. Bu logolardan birinde sadece puma sembolü bulunuyorken diğerinde hem marka adına hem de sembolüne yer veriliyor.  

Markanın Puma sembolünün üzerinde durmasının nedenini şu şekilde açıklayabiliriz: Puma yırtıcı bir hayvandır, sürekli hareket halinde ayni zamanda atik bir hayvandır. Bir sporcunun sahip olması gereken özellikleri bir pumada da rahatlık ile görebiliriz. Puma aktif ve dinamik bir yaşam tarzını simgeleyecek şekilde marka oluşumunda yerini almıştır. Pumaların en önemli özelliklerinden biri de çok hızlı bir biçimde koşabilmeleridir. İlk olarak bir ayakkabı markası olarak kurulmuş bu şirketi temsil eden hayvanın puma olası da son derece isabetli bir karar olmuş olduğunu bu sayede düşünebiliriz. Marka logosundan yer verilen pumaya dikkatli bir şekilde baktığınızda kulaklarının pençe durusunun hareket ettiği anlaşılır şekilde çizimine özen gösterildiğini rahatlık ile kavrayabilirsiniz. Puma markası değerlendikçe spor ürün yelpazesini geliştirmiştir.

Puma’nın ürünleri nelerdir?

Puma hem kadınlar hem de erkekler için farklı ürünler sunar bunlar dışında puma unisex ürün tercihi de mevcuttur. Puma marka tercih edilirken öncelikli olarak Puma erkek ayakkabıları ve Puma kadın ayakkabıları tercih edilir.

Ayakkabı dışında puma giyim aksesuar alanlarında da ürün satışı gerçekleştiriyor,

Puma hangi takımlar için forma yapıyor ve ürün üretiyor?

 AC Milan,Borussia Dortmund,Cloud9, Manchester City, Türkiye Basketbol Takımı 

‘’Puma hangi spor alanlarına uygun olarak ürün üretimi sağlıyor?’’ diye sorarsak: Futbol BasketbolKoşu Yoga Antrenman gibi alanlarda giyim seçenekleri oluşturuyor.

Aynı zamanda Puma motor sporlarında da marka olarak kendini gösteriyor: Mercedes AMG, Petronas, Scuderia Ferrari, BMW Motorsport’da yer alıyor.

Puma hem sporcuların hem de günlük hayatta insanların sıklıkla tercih ettiği bir markadır. Günlük hayatta birçok insanda Puma ayakkabı dışında Puma çanta, Puma cüzdan, gibi benzeri Puma markasında ait ürünleri görmemiz mümkün.

Puma spor ayakkabı modellerinden bahsedecek olursak eğer Puma ayakkabı kategorisi içinde Günlük , Koşu, Antrenman, Futbol, Motor Sporları, Terlik ürünlerine yer vermiştir.

Puma markasının en çok tercih edilen ayakkabı modelleri ise: Puma Roma, Puma st runner v2, Puma İncite Jelly, Puma Interflex Koşu Ayakkabısı gibi örnekler vermemiz mümkündür.

Puma spor ayakkabı fiyatları nelerdir? Öncelikle spor ayakkabısını kullanım amacına göre tercih etmelisiniz. Çünkü;  markanın kullanılacağı yere ve amaca göre fiyat değişikliği gösterdiğini söyleyebiliriz. Kullanım amacını belirledikten sonra ayak yapınıza uygun modellerden birini tercih etmenizi önerebiliriz. Ayak vücudumuzda en önem verilmesi gereken organlarımızdan biri olmalı doğru ayakkabı tercihi sağlığımızı önemli bir oranda etkileyeceği için önemli olanın asla ürün fiyatı değil sizin için doğru ayakkabıyı bulmak olduğunu unutmayın. Birçok  farklı Puma ürününden sizin için uygun olanı kolaylıkla bulabileceğinize eminiz.

Puma markasının sloganı nedir? Puma markasının sloganı ‘’Forever Faster’’dır . yani daima hızlı olarak Türkçeye çevirebiliriz. Logosu ve slogan uyumuyla gayet dikkat çekici olduğunu söyleyebiliriz.’’Forever Faster’’ ile markanın simgelediği şey Dünyadaki en hızlı marka olduğudur demek yanlış sayılmaz.

Spor ayakkabıları nasıl temizlemeliyim?

Ayakkabılarınız elde veya çamaşır makinesinde yıkayarak temizlememelisiniz, ayakkabılarınızı önerilen malzemeler ile temizleyerek oda sıcaklığında kurutmanızı tavsiye ederiz 

Deri ve süet, Suni deri ayakkabılarda suya dayanıklı bakım malzemesi kullanmalısınız.

Kumaş ve kanvas ayakkabılar ılık su pamuklu bez veya sünger ile temizlemesi sağlanması önerilir. Süet ve nubuk ayakkabılarınız için; süet ayakkabıların Süet temizleyicisi ile temizliğinin sağlanması önerilir, nubuk ayakkabıların temizliği için ise nubuk zımparası kullanılması önerilir. Nubuk zımparasının kullanımı isse şu şekildedir; ürün öncelikle nubuklar için özel üretilen jel ile yumuşatılır, daha sonra ürüne zarar vermeyecek şekilde temizlenir.

Pumanın orijinal olup olmadığını nasıl anlarım?

Ürünü Puma mağazalarından satın almalısınız

Orijinal marka ayakkabılarda mutlaka stok kodu (sku kodu) bulunur.

Herhangi bir şüphe bulunduruyorsanız mail yolu ile bunu Puma mağazasına bildirmeniz önerilir.

 Spor ayakkabıyı nasıl seçmeliyim?

Spor ayakkabı seçimi yaparken ayakkabının ayağa tam oturmasına yapılacak spor türüne göre gerekli özellikleri tam olarak sergilemesine ayak tipinize ve ayak şeklinize uygun olmasına kalıbının tam olmasına ayakkabının nefes aldıran yapıda olmasına dikkat etmelisiniz. Kesinlikle büyük veya küçük numara ayakkabı tercih etmemelisiniz bu sağlığınız için son derece önemlidir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Bu sitede size daha iyi bir deneyim sunabilmek adına, bu sayfayı ziyaretinizle ilgili bilgileri toplamak amaçlı çerezler kullanılmaktadır.