Kaleci eldiveni

Kaleci eldivenleri en çok kullanılan ekipman çeşitlerinden biridir demek mümkün. İyi bir futbol müsabakasında ister amatör bir karşılaşma olsun ister profesyonel bir karşılaşma oösun kaleci eldivenleri diğer futbol ekipmanları ile oyunun vazgçilmez bir parçasıdır demek mümkün. Futbol maçlarında amaç topu kaleye sokabilmektir, bu yüzden oyunda kaleciye futbol maçlarında büyük bir sorumluluk yükleniyor. Kaleci eldivenlerine sahip olan kaleciler oyunda çok daha büyük bir performans gösterebiliyor. Kaleci eldivenlerinin pek çok farklı çeşidi bulunuyor her kaleci kendine uygun olan eldiveni seçmelidir eldivenin ele tam oturması ve konfor sağlaması çok önemli bir detaydır. Aynı zamanda kaleci eldivenleri sayesinde elleriniz için tam bir koruma sağlanır da diyebiliriz. Futbol ekipmanları içerisinde kalecilerin olmazlsa olmaz ürünleri arasında kaleci eldivenlerinin bulunduğunu söylemek mümkün olabilir.

İyi bir kaleci eldiveni tercih ederken göz önünde bulundurmanız gereken birkaç nokta olduğu söylenebilir. Kaleci eldivenlerinin yapısı ve biçimi tam olarak uyumlu olanı tercih etmeniz gerekir ve eldivenlerin çeşitlerini ve özelliklerini tam olarak blliyor olmanız iyi bir oyun performansı konusunda size yardımcı olabilir

kaleci Eldivenlerinin Özellikleri Nelerdir?

Amatör oyunlar için de profesyonel oyunlar için de pek çok farklı model ve çeşitte üretilen kaleci eldivenlerinde farklı seçenekler bulunur. Eldivenlerin amaca göre uygun kullanılması ve kullanıcıya daha iyi bir performans yaratabilmesi adına pek çok farklı materyalden üretilebilen bu eldivenler sayesinde çok daha iyi bir oyunu rahatlık ile çıkartabilirsiniz.

Kaleci eldivenleri çocuk kaleci eldivenleri ve yetişkin kaleci eldivenleri olarak üretilir bu modeller her yas gurubundan kalecilere farklı özellikler ile sunulur. Yetişkin kaleci eldivenleri ve çocuk kaleci eldivenleri arasında boyutsal olarak farklılıklar bulunsa da hem yetişkinler için hem de çocuklar için eldiven modelleri her ihtiyaca cevap verebilecek bir bicimde üretiliyor. Ayrıca bu eldiven modelleri üretilirken sadece işlevsellik değil görsel olarak da pek çok farklı tasarım bulunuyor. Kendinize ve formanıza uygun olan istediğiniz kaleci eldivenleri modelleri sayesinde sadece daha iyi bir oyun sergilemek ile kalmıyor daha iyi bir görünüm de elde ediyorsunuz demek mümkün. Kaleci eldivenlerinin farklı tasarımları ve renkleri sayesinde motivasyonunuzu yükseltmek ve kendinizi iyi hissetmek oldukça kolaylaşacaktır.

İstediğiniz modelde renkte ve tasarımda eldiven modellerine tekem spor sayesinde kolayca ulaşıp satın alabilirsiniz. Sitemizde bulunan pek çok farklı model sayesinde ister prof eldiven modellerine ister amatör oyunculara uygun modellere kolayca sahip olabilmeniz mümkün.

Kemikli kaleci eldivenlerinden veya kemiksiz kaleci eldivenlerinden size uygun olanı tercih edebilirsiniz. 

Kemikli kaleci eldiveni nedir?

Kemikli kaleci eldiveni profesyonel oyuncuların kullandığı eldivenlerdir demek mümkün. Bu eldivenlerde parmakların arkasında plastik yapıda yan lateks yapıda bir destek bulunur. Bu destek sayesinde parmaklarınızın sakatlanma ihtimali en aza inecektir. Kemikli eldiven modelleri sayesinde sakatlanmaların önüne daha kolay geçilebilir. Özellikle kaleye sert gelen toplarda ani bir parmak bükülmesinin önüne geçebilmek için oluşturulmuş kemiköi kaleci eldivenleri kaleci ekipmanlarının arasında olmazsa olmazlardandır diyebiliriz. Ayrıca kemikli eldiven modellerine yerleştirilmiş lateks desteği sayesinde top tutusu kabiliyetiniz de desteklenir. Kemikli eldivenlerde bulunan plastikler baş parmak harici kalan 4 parmağı saracak şekilde yerleştirilmiş bir bicimde olabilir. Bazı modellerde lateks destekler çıkartılabilir parçalar halindeyken bazı modellerde ise eldiven ve bu parçalar bir bayan halindedir.  Hem top tutusu sırasında top tutusuna kuvvet sağlayabilir, hem de yumruk ile uzaklaştırmanız gereken durumlarda bu eldiven modeli sayesinde daha kuvvetli bir vuruş sağlamanız mümkün olabilir.

Kemiksiz kaleci eldivenlerinde ise kırılmayı önleyici bu parçalar bulunmaz. Bu yüzden bu modeller daha çok amatör maçlarda tercih edilir. Kemiksiz kaleci eldivenleri de iyi bir futbol topu  tutusu sağlayabilir sadece kemiksiz kaleci eldivenlerinde parmaklarda sert darbelere karşı ekstra bir koruma özelliği yoktur. Profesyonel futbolcular haricinde genel olarak kemiksiz eldiven modellerinden kullanılır.  Kemiksiz kaleci eldiveni modelleri amatör oyuncular için gayet yeterli bir alternatiftir. Kemikli modellerde de özellik olarak kemikleri çıkartılabilir modellerden tercih ederseniz istediğiniz zaman eldiven modelinizi kemiksiz yapıda kullanabilmeniz mümkün diyebiliriz. 

Kaleci Eldiveni nasıl olmalıdır?

Keçi eldivenlerinin avuç kısımlarında bulunan ve yumruk kısımlarında bulunan dolguların fazla ince veya fazla kalın olmaması gerekir diyebiliriz. Avuç içi dolgusu uygun kalınlıkta olmadığı zaman hem oyuncuda sakatlanma riski oluşabilir hem de oyuncunun top tutuş kabiliyeti düşer diyebiliriz. Fazla ince eldiven içi dolgusu yüzünden el kısmı zarar görebilir doku zedelenmesi yaşanma ihtimali artabilirken, fazla dolgulu modellerde ise top tutuş hissi azaldığı için performans kotu etkilenir diyebiliriz.

               Kaleci eldivenlerinin bilek kısımlarında bantlar bulunur bu bantlar sayesinde kaleci eldiveninin eşe tam olarak oturması sağlanabilir. Bantlarda bulunan ayarlanabilir cırt cırtlı kısımlar sayesinde kemer kısmı bileğinize çok daha rahat hissettirebilir.

Kaleci eldivenleri sayesinde oyun sırasında iyi bir performans gösterebilmeniz için kullandığınız eldiven modelinin eli iyi desteklemesi tam olarak kavraması ve ellerinizin her hareketine uyum sağlamasının oyun performansı acısından büyük bir önem arz ettiğini söyleyebiliriz kaleci eldivenleri yüksek kalitede üretilen malzemeleri sayesinde kaleciye büyük bir rahatlık sağlayabilmelidir cilde nefes aldıran özel bir kumaş yapısının bulunuyor olması ve deride ter oluşturmaması sporcunun sağlığını da performansını da olumlu yönde etkileyebilir. Kaleci eldiveninin dar veya bol oömaması gerekir pek çok kaleci eldiveni numarası arasından size en uygun olanı tercih etmeniz oyun sırasında oluşabilecek olumsuzlukların önüne geçilmesinde yardımcı olabilecek etkenlerdendir. Kaleci eldivenlerini kaliteli ve dayanıklı modellerden tercih etmeniz eldiveni uzun bir düre boyunca kullanmanıza katkı sağlayacaktır. Kısa zaman içerisinde yıpranabilecek materyaller iyi bir oyunu size uzun süre sağlayamaz bu sebeple tercih yaparken uygun materyallerden seçmeye özen göstermelisiniz diyebiliriz. Ayrıca hangi hava koşullarında bu eldiveni kullanacağınız eldiven secimi yaparken önemli noktalardan biridir. Kuru havalarda kullanılabilecek ve yağmurlu havalarda kullanılabilecek eldiven modelleri birbirinden farklı özellikler sunar.

Kuru hava kaleci eldivenleri ve yağmurlu hava kaleci eldivenleri:

Kuru havalarda kullanılmaya yönelik olan eldivenler sayesinde kuru havlarda rahat bir kullanım sağlayabilirsiniz ve yağmurlu havalarda da iyi bir oyun çıkartmak ve bütün oyun sırasında ellerinizin kuru kalmasını sağlarken aynı zamanda top tutuşunuzun ıslaklık yüzünden kotu etkilenmemesini sağlamanız mümkün olabilir. Yağmurlu havalarda kullanılabilecek eldiven modellerini daha çok profesyonel oyuncular tercih ederken kuru hava eldivenlerini ise amatör oyuncular arkadaşlarıyla iyi bir oyun çıkartırken tercih edebilir. Kuru hava eldivenleri oldukça yeterli modeller sunar.

Kaleci eldiveni tercih edilirken nelere dikkat edilmesi gerekir?

Öncelikle ele tam oturan bir modelde eldiven tercih etmeniz önerilir uygun hava koşullarında kullanılmak üzere oluşturulmuş modellerden size uygun olanını tercih etmeniz de oldukça büyük bir önem arz eder. Hem çocuklar hem de yetişkinler için prof eldiven modelleri bulnur. Eldiven ölçiniz farklı beden numaraları ile belirlenir mesela 6 numara eldiven çocuk yastaki oyuncular için uygun olan bir numaradır demek mümkün. 8 numara eldiven boyutu ise el boyutu normal olan insanlar için yeterlidir Eldivenler cinsiyete ve yaşa göre farklı özelliklerde ve boyutlarda tasarlanır bu yüzden hem kadın hem erkek hem de çocuk futbol oyuncular kendilerine uygun numara eldiveni seçerek performansını arttırır. Eldiven boyutları 3-13 arasında değişir çocuklar genellikle 3-6 boyutlarını yetişkinler ise 7-12 boyutlarını tercih ederler.

Çerez Kullanımı

Bu sitede size daha iyi bir deneyim sunabilmek adına, bu sayfayı ziyaretinizle ilgili bilgileri toplamak amaçlı çerezler kullanılmaktadır.